​Монополія не тільки є монополією, але і зловживає монопольним становищем

Нафтогаз анонсував зниження ціни на газ на 2%. Тільки для своїх споживачів (Кіровоградська область). Якщо відповідне зниження ціни газу Нафтогаз/Уряд не зробить для усіх областей України, то треба говорити відверто - монополія не тільки є монополією, але і зловживає монопольним становищем.


У цьому зниженні ціни проявляється багато цікавих моментів. Перш за все, про конкуренцію та монополізацію. Я вже писав, що ніякий незалежний постачальник не піде на такий сегмент населення по таких цінах. Але все ж таки Нафтогаз вирішив знизити ціну. Давайте розберемо, чому він це зробив.

Нафтогаз зустрів конкуренцію, інші постачальники стали продавати дешевше? Ні. Нафтогаз міг втратити долю ринку? Ні. Усі споживачі із населення купували би газ по попередній ціні, бо дешевше ніхто його не продавав для населення.

Отже, з комерційної (та акціонерної) точки зору Нафтогаз поступив нераціонально. Міг з таким же успіхом продавати газ на 2% дорожче, але вирішив продавати на 2% дешевше. Причини можуть бути різні: вибори, новий контракт Коболєва, запізніле усвідомлення, що реформи не можуть вічно бути непопулярними. Але очевидно одне - це сталося не внаслідок конкуренції на ринку. Це сталося внаслідок одного адміністративного рішення в одному кабінеті. Тільки раніше такі рішення приймалися в НКРЕКП або Кабміні, а тепер у кабінеті Нафтогазу, ніяка конкуренція в ринку не спричинила зміни ціни. Це і є ознакою монополістичного ринку, коли ціною крутить, як хоче, один учасник ринку.

І давайте чесно, якщо ДТЕК володіє 80% вугілля та вугільних електростанцій, то він монополіст. А якщо Нафтогаз володіє 75% всього видобутку газу і контролює 65% імпорту газу, а також газо-транспортну систему, то треба закрити очі? Тоді ми проти монополій чи просто особиста антипатія до ДТЕК?

А ціну газу треба відповідно знизити для усіх споживачів. Якщо таке рішення прийнято у Кабінеті Нафтогазу, то відповідне рішення може бути прийняте і в Кабінеті Прем’єра.

Andriy Gerus, facebook.com

Фотоколаж «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.