росія продовжує в Гаазькому суді грати заяложену платівку «ихтамнет»
- Подробиці
- Опубліковано 07.03.2017 15:59
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1881
Представники російського уряду на слуханнях Міжнародного суду ООН у Гаазі відкинули звинувачення про агресію москви в Україні, заперечили російську підтримку тероризму на українській території і повторили позицію кремля, що ситуація в Україні є наслідком подій після «насильницького перевороту» у Києві три роки тому, повідомляє «Голос Америки».
Напередодні аргументи України в суді подавала делегація на чолі із заступницею міністра закордонних справ Оленою Зеркаль: Україна вимагає покарати росію за підтримку тероризму і дискримінацію неросіян на територіях під фактичним контролем москви: на Кримському півострові та в окремих районах Донецької і Луганської областей.
У вівторок голова російської делегації, директор правового департаменту мзс рф Роман Колодкін, почав виголошування аргументів російської сторони.
Колодкін спочатку натякнув на проблеми з юрисдикцією суду у порушених питаннях, що може свідчити про спробу росії використати питання юрисдикції, як один зі шляхів дій у суді.
Правники від російської делегації, яка нараховує близько 40 осіб, наголошували, що найбільша проблема для мирного населення на Донбасі - масові артилерійські обстріли цивільних районів здійснюються з обидвох сторін і не є актом тероризму.
Речниця українського МЗС, відгукуючись про виступи російської сторони, заявила про повторення «маніпуляцій» і «брехні» росії.
Російська сторона, зокрема, демонструвала у суді уривок репортажу ВВС з Авдіївки цієї зими у якості підтвердження того, що українські військові базувалися у житлових районах міста і тому стали ціллю обстрілів з боку «ДНР-ЛНР». З боку росіян також пролунало припущення, що Україна доклала не усіх зусиль у намаганні вирішити суперечки з росією шляхом переговорів.
Подібний позов Грузії проти росії 2008 р. так і не перейшов у судовий процес, бо судді 2011 року погодилися з доводами російської сторони про брак юрисдикції суду у даних питаннях. Грузії закинули, що вона не докладала зусиль для спроб досягти вирішення проблеми з москвою переговорним шляхом.
Перші слухання позову України проти росії в Міжнародному суді ООН мають тривати з 6 до 9 березня. Судова справа може тривати багато років.
На першому етапі суд повинен буде визначити, чи має він юрисдикцію слухати справу, а також вирішити, чи накладати попередні заходи, яких вимагає Україна - зобов’язати росію припинити порушення двох міжнародних конвенцій, поки суд розглядатиме справу по суті.
В офіційних формулюваннях позову України заявлено, що росія порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999р., а також Конвенцію про викорінення усіх форм расової дискримінації 1965р.
москва завжди заперечувала, що надсилає війська і військове спорядження на територію України, чи підтримує озброєні формування фінансово.
Хоча рішення Міжнародного суду ООН остаточні й обов’язкові, прямих інструментів їх упровадження суд не має.
Фото UN
Також з цієї категорії...
В суде вскрылись новые обстоятельства...
31 окт. 2012 г.
В Германии подали жалобу против...
31 мая 2014 г.
СК Росії відмовив Савченко в...
8 февр. 2015 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській землі21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворога21.11.2024 13:55
1510 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі