росія продовжує в Гаазькому суді грати заяложену платівку «ихтамнет»
- Подробиці
- Опубліковано 07.03.2017 15:59
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1895
Представники російського уряду на слуханнях Міжнародного суду ООН у Гаазі відкинули звинувачення про агресію москви в Україні, заперечили російську підтримку тероризму на українській території і повторили позицію кремля, що ситуація в Україні є наслідком подій після «насильницького перевороту» у Києві три роки тому, повідомляє «Голос Америки».
Напередодні аргументи України в суді подавала делегація на чолі із заступницею міністра закордонних справ Оленою Зеркаль: Україна вимагає покарати росію за підтримку тероризму і дискримінацію неросіян на територіях під фактичним контролем москви: на Кримському півострові та в окремих районах Донецької і Луганської областей.
У вівторок голова російської делегації, директор правового департаменту мзс рф Роман Колодкін, почав виголошування аргументів російської сторони.
Колодкін спочатку натякнув на проблеми з юрисдикцією суду у порушених питаннях, що може свідчити про спробу росії використати питання юрисдикції, як один зі шляхів дій у суді.
Правники від російської делегації, яка нараховує близько 40 осіб, наголошували, що найбільша проблема для мирного населення на Донбасі - масові артилерійські обстріли цивільних районів здійснюються з обидвох сторін і не є актом тероризму.
Речниця українського МЗС, відгукуючись про виступи російської сторони, заявила про повторення «маніпуляцій» і «брехні» росії.
Російська сторона, зокрема, демонструвала у суді уривок репортажу ВВС з Авдіївки цієї зими у якості підтвердження того, що українські військові базувалися у житлових районах міста і тому стали ціллю обстрілів з боку «ДНР-ЛНР». З боку росіян також пролунало припущення, що Україна доклала не усіх зусиль у намаганні вирішити суперечки з росією шляхом переговорів.
Подібний позов Грузії проти росії 2008 р. так і не перейшов у судовий процес, бо судді 2011 року погодилися з доводами російської сторони про брак юрисдикції суду у даних питаннях. Грузії закинули, що вона не докладала зусиль для спроб досягти вирішення проблеми з москвою переговорним шляхом.
Перші слухання позову України проти росії в Міжнародному суді ООН мають тривати з 6 до 9 березня. Судова справа може тривати багато років.
На першому етапі суд повинен буде визначити, чи має він юрисдикцію слухати справу, а також вирішити, чи накладати попередні заходи, яких вимагає Україна - зобов’язати росію припинити порушення двох міжнародних конвенцій, поки суд розглядатиме справу по суті.
В офіційних формулюваннях позову України заявлено, що росія порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999р., а також Конвенцію про викорінення усіх форм расової дискримінації 1965р.
москва завжди заперечувала, що надсилає війська і військове спорядження на територію України, чи підтримує озброєні формування фінансово.
Хоча рішення Міжнародного суду ООН остаточні й обов’язкові, прямих інструментів їх упровадження суд не має.
Фото UN
Також з цієї категорії...
Виктор Бут подал иск на...
9 апр. 2013 г.
Борис Немцов: Таможенный союз –...
25 нояб. 2014 г.
Захист Савченко починає знайомитися з...
1 июн. 2015 г.
Набираючі популярність...
Поліція оголосила підозру організатору афери,...
16 дек. 2024 г.
В ООН ухвалили резолюцію про...
18 дек. 2024 г.
Трамп може закінчити війну дуже...
22 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі