​Екс-президента Франції Ніколя Саркозі судять через звинувачення у корупції

У Франції 23 листопада почався судовий процес над колишнім президентом Ніколя Саркозі, якого звинувачують у корупції - незаконному отриманні грошей на його виборчі кампанії та у спробах впливу на слідство. Саркозі став першим французьким президентом в сучасній історії, який опинився на лаві обвинувачених у залі суду, повідомляє «Голос Америки».


2011 року до двох років в’язниці умовно був засуджений колишній президент Жак Ширак, якого звинуватили у неналежному використанні коштів, коли він був мером Парижа. Але Ширака судили заочно з огляду на стан його здоров’я.

Ніколя Саркозі, який обіймав посаду президента 2007-2012 р., у разі визнання винним може бути покараний ув’язненням на термін до 10 років і штрафом на мільйон євро.

Звинувачення у цій справі також висунуті проти адвоката колишнього президента Тьєрі Герцоґа і проти судді Жильбера Азібера.

Одразу після початку у понеділок у засіданнях оголосили перерву, щоб розглянути скаргу адвоката судді Азібера, який доводив, що його 73-річний підзахисний не може бути в суді через особливу загрозу від потенційного зараження COVID-19 з огляду на його хронічну хворобу серця.

Суддя на процесі розпорядився провести медичне обстеження підсудного перед тим, як вирішити, чи відкладати суд. Наступне засідання призначене на 26 листопада.

У чому звинувачують Саркозі?

Французька прокуратура стверджує, що Саркозі пропонував судді Жильберу Азіберу вигідну посаду в Монако за надання інформації про розслідування звинувачень стосовно незаконних пожертв від покійної спадкоємиці компанії Лореаль Ліліан Беттенкур на його президентську виборчу кампанію 2007 року.

Саркозі та його правоцентристська Партія республіканців стверджують, що звинувачення політично вмотивовані.

Французькі слідчі від 2013 року підслуховували розмови Ніколя Саркозі з його адвокатом Тьєрі Герцоґом, розслідуючи звинувачення, що гроші на виборчу кампанію Саркозі надходили з Лівії.

Прокуратура каже, що Саркозі і Герцоґ кілька разів обговорювали спілкування з суддею Азібером, який знав про розслідування звинувачень стосовно Беттенкур.

Французькі ЗМІ писали, що у тих записах чутно слова Саркозі: «Я дам йому підвищення. Я йому посприяю», але сам Саркозі наголошував, що суддя не отримував підвищень.

Герцог і Азібер відкидають звинувачення в корупції та розкритті службових таємниць.

У березні наступного року Саркозі має постати перед судом в окремій справі, що стосується звинувачень про порушення правил фінансування його невдалої президентської виборчої кампанії 2012 року.

Далі триває розслідування підозр, що покійний лівійський лідер Муаммар Каддафі дав на виборчу кампанію Саркозі 2007 року мільйони євро готівкою, яка буцімто була завезена в Париж у валізах.

Саркозі відкидає ті звинувачення, а головний свідок слідства, французько-ліванський підприємець цього місяця відмовився від своїх свідчень.

Ніколя Саркозі. Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.