Природоохоронці вимагають припинити у Києві незаконне фотографування з птахами
- Подробиці
- Опубліковано 26.12.2013 11:01
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 7536
Природоохоронці заявляють про своє обурення експлуатацією тварин фотографами на вулицях Києва. Вони закликають продовжити практику м. Львова, де громадські активісти вилучили птахів. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України.
Київ, вулиця Хрещатик. Злочин відбувається посеред білого дня. Невідомі «особи спортивної національності» пропонують перехожим сфотографуватися з голубами. Люди усміхаються, радіють - вони не знають, що птахи перебувають у стресовому стані, викликаному багаточасовим перебуванням у неприродних умовах. Таке незнання й дає заробити експлуататорам птахів.
Олег Андрос, експерт Національного екологічного центру України, коментує: «Нині у Києві відбувається експлуатація не лише диких, а й декоративних тварин (голубів), що є порушенням норм Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Для подолання проблеми потрібне засудження діяльності горе-фотографів у ЗМІ, що призведе до зниження попиту, і звернення громадян до міліції з проханням вилучити птахів та припинити незаконну діяльність».
Анжеліка Комарова, голова СВЖ «Природа над усе», стверджує: «Експлуататори птахів не бояться міліції, однак відвертаються, помітивши камеру. Ці гопники не мають дозвільних документів та й не можуть їх мати, оскільки така діяльність суперечить Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».
Дія цього Закону поширюється не лише на диких тварин, а й на такі види діяльності, як утримання домашніх тварин і племінна робота з ними, використання тварин у спорті, у сфері відпочинку і розваг людей. Експлуатація птахів, що суперечить в тому числі ст. 7 даного Закону, відбувається не лише в Києві, а й у курортних містах, у центрах туризму. Використовують орлів, орланів, соколів. Птахи довго не витримують тортур і помирають, тоді купують інших пернатих рабів.
Довідка. У 2005-2007 рр. в Києві, на Хрещатику та Майдані Незалежності, можна було побачити горе-фотографів із білками, єнотами, совами, зміями. Завдяки висвітленню проблеми у ЗМІ та зверненню громадських діячів до контролюючих органів цю злочинну діяльність було викоренено. Під тиском громадськості тодішній голова КМДА Л. Черновецький видав розпорядження № 678 від 08.06.2007 «Про заходи щодо утримання диких тварин у м. Києві», де, зокрема, сказано: «Керуючись статтею 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Головному управлінню МВС України в м. Києві вжити заходів щодо недопущення використання диких тварин під час надання комерційних послуг населенню без наявності на те дозволу компетентного органу» http://cipets.kiev.ua/ua/laws/kmv/laws.php?ID=1692.
У м. Львові протягом листопада-грудня 2013 р. зоозахисні активісти спільно з органами МВС вилучили у ділків орлів, занесених до Червоної книги України https://www.youtube.com/watch?v=aRyBi66Edk4.
Також з цієї категорії...

Головного редактора УНІАН усунули з...
16 мая 2012 г.

У Києві стають відомими імена...
25 окт. 2012 г.

Кличко: Ми впроваджуємо технології «Smart...
2 окт. 2015 г.
Набираючі популярність...

Судді в Київській апеляції некомпетентні...
5 авг. 2025 г.

Депутат Київради Вікторія Кустова: Леонід...
5 авг. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
6 авг. 2025 г.
Останні новини
06.08.2025 09:14
1010 кацапів подохло минулої доби на українській землі05.08.2025 19:55
Судді в Київській апеляції некомпетентні чи заангажовані?05.08.2025 13:20
1120 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучою Іриною Узловою обговорили останні новини навколо війни в Україні і не лише
Коментарі