Звернення прокурора Києва Миколи Герасимюка з приводу можливих провокацій у столиці 9 травня

gerasimuk

 
Мабуть, зараз наша держава переживає найбільш драматичний період у своїй новітній історії. Ми пережили страшний київський лютий (будемо сподіватися, що нічого подібно в нашій столиці вже ніколи не відбудеться), але попереду у нас – дуже складний травень. За даними секретаря РНБО в Україні плануються акції сепаратистів в 7 областях, зокрема, і в місті Києві.


Такі акції створюють загрозу для суверенітету держави, інспіровані ззовні, не мають жодної конструктивної складової, націлені виключно на дестабілізацію громадського порядку та зрив виборчого процесу. Забезпечення ефективної протидії таким злочинним проявам, а також належна координація зусиль усіх правоохоронних органів, фактично стає єдиним пріоритетними завданням на цей час.

Ще два тижні тому у кожному правоохоронному органі створені постійно діючі робочі групи для обміну оперативною інформацією. Цей обмін здійснюється через відділ приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації прокуратури міста Києва.

Я б також хотів надати телефон нашої чергової частини 527-71-85. І просив би журналістів забезпечити його широке оприлюднення через свої ЗМІ. У прокуратурі міста мною затверджений план дій і заходів реагування у зв’язку з можливими фактами організації в столиці масових заворушень, проявів сепаратизму і ворожнечі в суспільстві, захоплення будівель, а також вчинення інших злочинів у цій сфері, що набувають суспільного резонансу. Всі прокурори районів та керівники структурних підрозділів його отримали та вже виконують.

Водночас, я виступаю проти нагнітання панічних настроїв та апокаліптичних прогнозів. Правоохоронці не сиділи склавши руки. Вже місяць як міліція і СБУ проводять оперативно-слідчі заходи, перевіряють гуртожитки, готелі та хостели. Наразі значна кількість хостелів закрита. Як відомо, навколо Києва встановлені десятки блокпостів. Ми постійно моніторимо ситуацію. Сподіваюсь, максимум, що може завтра відбутися – це невелика хода проросійсько налаштованих маргіналів.

Також хочу звернутися до представників «Самооборони», «Правого сектору» та інших організацій. Зараз не час для радикальних проявів патріотизму. Будь-які агресивні дії та порушення громадського порядку – це підігрування третій стороні.

Окремо необхідно звернути увагу на 2 моменти: по-перше, ми повинні зробити висновки з подій в Одесі. Правоохоронні органи не повинні чекати, коли озброєні провокатори почнуть з-за спин правоохоронців стріляти на ураження в мирних громадян. Вони повинні превентивно затримуватися в адміністративному порядку ще на підходах до місця події. Це дозволить зірвати плани дестабілізації, які, цілком вірогідно, вже написані та починають реалізовуватися. По-друге, наразі настає момент істини в історії нашої Держави, фактично йде війна, і на фронті щодня гинуть наші брати.

Не до роздумів та сентиментів. Якщо законом «Про міліцію» передбачене право використовувати зброю та спецзасоби, міліція повинна їх використовувати без вагань. Це позиція і в. о. Генерального прокурора, і моя. Більше того – це вимога Закону. Якщо в подальшому буде необхідно давати оцінку діям силовиків, саме з цих позицій прокуратура буде виходити. Гарантую.

Прес-служба прокуратури Міста Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.