​Внутрішня безпека викрила наряд поліції охорони у привласненні чужого майна

Працівники столичного управління поліції охорони, користуючись нагодою, поцупили з квартири киянина майно. Поки оперативники розшукували речі потерпілого, злодії підбирали вигідного покупця на викрадений «товар». Майже три сотні монет вони планували продати за кілька сотень тисяч гривень. Поліцейських затримано в порядку ст.208 КПК України, повідомляє прес-служба Нацполіції Києва.


Зловмисники шукали покупців і в столиці, і за її межами. Інформація дійшла до Харкова, а там нею зацікавилось Управління внутрішньої безпеки поліції. Про підозри щодо можливої причетності до збуту краденого правоохоронців, УВБ повідомило керівництво свого Департаменту.

У результаті оперативних заходів стало відомо, що на початку травня 2016 року наряд поліції охорони виїхав на сигнал тривоги, що надійшов з однієї з квартир у Шевченківському районі Києва.

На зазначеній адресі правоохоронці помітили невідомих осіб, які при появі поліції почали тікати. Враховуючи, що квартира потерпілого знаходилась на другому поверсі і злодії проникли до оселі через вікно, один з інспекторів УПО вирішив перевірити, чи не залишились всередині крадії і заліз до приміщення тим же шляхом. Однак, у помешканні виявились лише сліди проникнення злодіїв - безлад і пусті місця від викраденої техніки.

Вже збираючись повернутись на зовні, 28-річний поліцейський помітив на столику біля вікна альбом у шкіряній палітурці, а в ньому – кілька сотень старовинних монет. Знахідку інспектор показав своїм напарникам і разом вирішили залишити її собі. Лише після цього наряд поліції охорони викликав на місце злочину слідчо-оперативну групу.

Поки співробітники Шевченківського управління столичної поліції шукали викрадачів майна, зокрема – і цінної колекції, їхні колеги з поліції охорони встигли оцінити привласнене майно і готувались продати його.

270 монет загальною вартістю майже в 260 тисяч гривень інспектори УПО збиралися збути за 200 тисяч гривень та поділити виручені кошти між собою.

За матеріалами внутрішньої безпеки столична прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч.2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

На зустріч з потенційним покупцем поїхав 33-річний, нині звільнений з правоохоронних органів, молодший інспектор УПО. Відразу після отримання ним 200 тисяч готівки його затримали на місці оборудки працівники спецпідрозділу ДВБ НП України.

Кошти та самі монети під час спецоперації вилучено. Ще одного з його поплічників співробітники внутрішньої безпеки також затримали. Вирішується питання щодо правової кваліфікації дій третього фігуранта групи.

На теперішній час затримані перебувають під вартою в порядку статті 208 КПК України. Слідчим відділом прокуратури Києва поліцейським оголошено підозру не лише у зловживанні ними службовим становищем, а й у привласненні чужого майна за попередньою змовою, у великих розмірах – за ч.4 ст.191 КК України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Фото прес-служби Нацполіції Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.