​Виманювали кошти у громадян Чехії: поліцейські відправили на лаву підсудних членів злочинної організації

У червні 2025 року правоохоронці завершили міжнародне розслідування щодо діяльності мережі шахрайських call-центрів. Доведена сума збитків становить майже 1,5 млн грн. Обвинувальні акти щодо 4 організаторів та 10 учасників скеровано до суду. Їм загрожує до 12 років в’язниці, повідомляє Нацполіція Києва.


Українські та чеські правоохоронці завершили міжнародне досудове розслідування щодо діяльності злочинної організації, яка спеціалізувалася на викраденні коштів з рахунків громадян ЄС. Обвинувальні акти стосовно 14 учасників організації скеровано до суду.

Спільну операцію проводили слідчі ГУНП в м. Києві та столичні кіберполіцейські під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури та у співпраці з правоохоронцями Чехії.

Зловмисники працювали за заздалегідь розробленою схемою, використовуючи фішингові посилання. Жертвами обирали громадян Чехії, Польщі та інших країн ЄС, які розміщували оголошення на місцевих інтернет-майданчиках.

Після контакту з потенційними покупцями так звані «воркери» надсилали їм фішингові посилання, що імітували платіжні сервіси. Коли потерпілі вводили банківські дані на фейкових сторінках, зловмисники викрадали ці дані та знімали гроші з рахунків. Частину коштів переводили на підконтрольні банківські картки, іншу - конвертували у криптовалюту.

До складу угруповання входили майже два десятки осіб віком від 20 до 49 років, деякі з них були родичами чи друзями з дитинства. Ролі між ними були чітко розподілені: одні відповідали за вербування «воркерів» через популярний месенджер, інші - за створення та адміністрування фішингових ресурсів, забезпечення технічної підтримки, обробку платіжних даних та виведення грошей.

Організатори схеми координували роботу шахрайських call-центрів та забезпечували функціонування інфраструктури. Під час обшуків вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, SIM-картки, банківські картки та документи.

Оперативне документування тривало понад рік. У січні 2024 року українські поліцейські спільно з чеськими колегами затримали ключових учасників угруповання. Наразі доведена сума збитків 19 потерпілим перевищує 1,5 млн грн.

Обвинувальні акти стосовно фігурантів скеровано до суду за ч.ч. 1, 2 ст. 255 КК України, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190 (в редакції Закону № 2617- VIII від 22.11.2018), ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190 (в редакції Закону № 2617- VIII від 22.11.2018), ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 190, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України. Санкції статей передбачають до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фото kyiv.npu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 15 липня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.