​«Нормандська четвірка» погодила розробку «дорожньої карти» виконання Мінських домовленостей

У Берліні завершилася майже п’ятигодинна зустріч у «нормандському форматі» щодо врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу. Це перші за рік переговори у такому форматі. Після цього почалася наступна зустріч – канцлера Німеччини Анґели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда з президентом росії володимиром путіним на тему дій росії в Сирії, що, за оцінками, можуть становити воєнні злочини. Щодо зустрічі «четвірки» наразі висловився лише президент України Петро Порошенко. За його словами, сторони домовилися насамперед розробити «дорожню карту» виконання Мінських домовленостей, повідомляє «Голос Америки».


«Альтернативи «нормандському формату немає», – заявив Петро Порошенко після берлінських зустрічей. За його словами, сторони погодилися розробити «дорожню карту» виконання Мінських домовленостей.

«Головним завданням переговорів було переведення формату відносин у формат створення робочої карти, де буде зафіксована послідовність кроків і гарантії їх виконання. Ми маємо розробити і затвердити робочу карту. Пропозиції щодо дорожньої карти були затверджені «нормандським форматом», – сказав Порошенко на прес-конференції у Берліні.

Він зазначив, що текст «дорожньої карти» мають розробити голови МЗС «нормандського формату» до кінця листопада.

«Усі складові безпекових питань мінських угод є складовою «дорожньої карти» та планом імплементації. Це і виведення іноземних військ, і безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї окупованої території, до місць відведеної техніки і неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону», – говорить український президент.

Порошенко повідомляє: сторони «домовились, що ніхто не перешкоджатиме діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ».

«Зараз ми робимо спроби запровадити озброєну поліцейську місію ОБСЄ, яка буде забезпечувати безпеку як на час виборчого процесу, так і на перехідний період» – каже Порошенко і додає, що російська сторона підтримала необхідність запровадження поліцейської місії ОБСЄ.

За словами Петра Порошенка, про дату виборів на окупованій частині Донбасу наразі не йдеться.

Тим часом російські агентства «ТАСС» і «РІА Новості» повідомляють із Берліна, що канцлер Німеччини Анґела Меркель заперечила актуальність збройної місії ОБСЄ на Донбасі, про домовленість щодо якої говорив президент України Петро Порошенко.

За цими повідомленнями, Меркель заявила, що про таку місію, яка може бути й озброєною, можна буде говорити тільки після того, як буде готовий закон про місцеві вибори на окупованій частині Донбасу.

За її словами, як їх цитують агентства, в перебігу зустрічі в «нормандському форматі» в Берліні тема такої місії не розглядалася як абсолютно термінова.

Фото AP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.