​Е-декларація Порошенка переконує у неможливості деолігархізації України

Олігарх ніколи не проведе деолігархізацію України. Про це, коментуючи Е-декларацію президента України Петра Порошенка, заявив Тарас Кузьо, старший дослідник у Канадському інституті українських досліджень Університету Альберти, пише «Голос Америки». «Олігарх, який задекларував неймовірні статки, ніколи не проведе деолігархізацію України», - твітує Кузьо.


Раніше політолог Тарас Кузьо вже критикував президента України. Гучні заяви президента Петра Порошенка про успішне втілення реформ в Україні – лише ширма, писав Тарас Кузьо у статті «Гроші й досі правлять Україною» в Foreign Policy.

Е-декларування в Україні привернуло значну увагу західних ЗМІ та оглядачів. Так, відомий економіст Андерс Аслунд побачив у декларуванні багатства українськими чиновниками значне досягнення та навіть перевагу над росією. Натомість журналіст низки західних видань Ян Бейтсон поставив питання, якою буде реакція українського суспільства на нові дані.

«Таким, що примушує протверезіти» назвав Е-декларування директор Програми розвитку ООН в Україні Ян Томас Хіємстра, додавши, що воно також є «важливим кроком уперед для України», наслідки якого відчуватимуться ще багато років.

«Провідні чиновники, включно з Порошенком та Гройсманом, заповнили електронні декларації. Це позитивний крок, який вказує на відданість України боротьбі з корупцією», - заявив у Twitter колишній Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, який з весни 2016-го року є радником президента України.

«Один очевидний висновок (з е-декларованих багатств - прим. ГА) полягає у тому, що монументальне беззаконня в українському суспільстві було до, і лишилось після Революції Гідності. Честь та сором в українській політиці досі не з'явились», - пише у своїй новій статті економіст Андерс Аслунд з аналітичного центру Atlantic Council.

Між тим сам факт е-декларування багатства лідерами України дає експерту підстави з оптимізмом дивиться у майбутнє.

«Зрештою, це неймовірні зміни у дуже корумпованій країні. Після такої прозорості українська еліта навряд зможе повернутись до старих прийомів із приховуванням статків. Викрито і порушників і методи їх збагачення, тож тепер Україну буде легше зробити чеснішою», - пише Аслунд.

Фото Rtuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 12 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.