​OPIC побудує в Україні Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива

У Вашингтоні урядова установа США Корпорація міжнародних приватних інвестицій (Overseas Private Investment Corporation, OPIC) підписала контракт з проектом спорудження в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, повідомляє «Голос Америки».


ОPIC застрахував політичні ризики проекту на загальну суму 250 мільйонів доларів. Гроші залучать у приватних інвесторів шляхом випуску облігацій. На ці кошти корпорація «Енергоатом» має побудувати в Чорнобильській зоні першу стадію сховища.

Цей проект зміцнить енергетичну незалежність України від росії, куди досі відправляється відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС.

Голова агенції OPIC Рей Вешборн, зокрема, наголосив на важливості такої незалежності.

«Допоки український уряд продовжує реформи, ми почуваємось дуже комфортно, щоб бути інвесторами там. Це те, за чим ми дуже пильно стежимо, але вони досягають великого прогресу. Для нас дуже важливо, щоб українці мали енергетичну незалежність. Думаю, це крок вперед.

Нас особливо приваблює енергетичний сектор, чи це природний газ чи відкриття нафтових родовищ чи транспортування», - заявив Вешборн.

Рей Вешборн. Фото з відеоролика VOA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.