​Остаточно підтверджені докази втручання росії у вибори президента США

Підозри про втручання наближених до кремля людей в американський виборчий процес підтверджені. Таким є основний висновок, який роблять американські коментатори після оприлюднення обвинувального документа, в якому описується масштабна пропагандистська кампанія, проведена в інтернет-просторі на кошти людини, близької до кремля, повідомляє «Голос Америки».


Обвинувальний документ, оприлюднений 16 лютого, – це перші формальні звинувачення, висунуті щодо російських громадян і російських компаній в результаті розслідування російського втручання в американські президентські вибори 2016 року, яке тривало більше року.

У третьому абзаці обвинувального висновку коротко формулюється суть злочинів, інкримінованих 13 російським громадянам і 3 організаціям: «Обвинувачені свідомо і навмисно увійшли в змову... з метою втручання в політичний і виборчий процес США, включно з президентськими виборами 2016 року».

Приклади такого втручання зайняли близько 35 сторінок. У центрі операцій – «Агентство інтернет-досліджень», що фінансується Євгеном Пригожиним.

Згідно зі слідством, з 2014 року воно починає створювати фіктивні аккаунти в соціальних мережах, використовуючи імена вигаданих і реальних людей, які живуть у Сполучених Штатах. Ці «люди» видають себе за американських активістів і починають активно множити відомості, що стосуються найделікатніших питань американського політичного життя: расових проблем, володіння зброєю, нерівності – всього того, що розколює американське суспільство. Ними створені сотні аккаунтів та інтернет-груп, за якими стежать сотні тисяч американців. Мета, згідно з обвинувальним документом, «внести розкол в американську політичну систему».

«Агентство» спочатку поширює сфабриковану інформацію, яка ганьбить різних кандидатів, але з наближенням президентських виборів і несподіваним затвердженням Дональда Трампа як кандидата в президенти від Республіканської партії російські оперативники переходять на його бік.

Вони намагаються організовувати мітинги прихильників Дональда Трампа, видаючи себе за членів правоконсервативних груп, і навіть оплачують послуги окремих американських активістів, які беруть на себе організацію мітингів під гаслами «Марш за Трампа», «Покінчимо з Гілларі!». Марші проводяться в Нью-Йорку та Флориді. «Агентство», наприклад, за даними слідства, переказує гроші одному з учасників, який вийшов на мітинг у масці Гілларі Клінтон і тюремній формі. Прихильникам і противникам Клінтон розсилаються запрошення на мітинг під гаслом: «Підтримуй Клінтон, рятуй американських мусульман!»

Звинувачення, висунуті проти 13 російських громадян і 3 організацій, дуже серйозні, говорить в інтерв'ю Радіо Свобода американський юрист, співробітник інституту Independence в Колорадо Дейв Коппел:

– Це злочини, за вчинення яких передбачається покарання у 20-30 років в'язниці і конфіскація частини майна. Найбільш серйозними виглядають звинувачення в крадіжці особистості і в банківському шахрайстві з обтяжливими обставинами. Цікаво, що в кримінальному законодавстві ці статті не дуже розлогі, але вони охоплюють широке коло діяльності і передбачають дуже серйозні покарання. Наприклад, відкриття рахунку в банку під фіктивним ім'ям може бути покаране 30 роками в'язниці: як правило, суди схильні карати по максимуму, якщо ці діяння були частиною широкої змови, що ми маємо в цьому випадку. Ба більше, свідоме втручання в американські вибори є обтяжливою обставиною, в разі потрапляння цих людей до рук американського правосуддя гарантує їм жорсткі покарання, - повідомляє «Голос Америки», відправляючи читачів до оригіналу матеріалу – на сайті Російської редакції Радіо Свобода.

Роберт Мюллер. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 24 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.