​Проти митної політики Трампа виступила найбільша бізнес асоціація США

Американська Торговельна палата, найбільша бізнес асоціація США, яка історично підтримує Республіканську партію, розпочала у понеділок офіційну кампанію проти митної політики президента Трампа.


Керівництво ділової асоціації виступило з критикою політики Трампа в торговельній сфері, попереджуючи, що вона може спричинити глобальну торговельну війну, боляче вдарити по кишенях американських споживачів і зашкодити американським виробникам, повідомляє «Голос Америки».

«Дії адміністрації загрожують економічному прогресові», - заявив Том Донаг’ю, президент ділової асоціації. «Ми прагнемо вільної та справедливої торгівлі, але так не роблять», - наголосив він у коментарі Reuters.

Торговельна палата США нараховує три мільйони членів та історично тісно співпрацювала з Республіканською партією. Палата підтримала ініціативу Трампа зі зниження податків на бізнес, запроваджену в грудні. Однак політика Трампа в сфері торгівлі стала предметом критики з боку ділової асоціації.

Після того, як Трамп ввів митні тарифи проти ряду імпортних товарів з Китаю, Канади, Мексики та ЄС, країни почали вживати дій у відповідь.

У п'ятницю про введення заходів у відповідь на запровадження мита з боку США на імпорт сталі та алюмінію заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд. Обмежувальні заходи Канади стосуватимуться імпорту зі США на суму у 12,63 мільярдів доларів США, а також оголосила про пакет заходів з підтримки обсягом 2 мільярди доларів, що будуть спрямовуватись на підтримку галузей, які зазнали впливу від обмежувальних заходів США.

Очікується, що Китай введе новий податок у 25% на соєві боби в липні. Мексика збільшує мито на імпорт свинини. ЄС вводить мита на імпорту товарів зі США на суму 3,2 мільярда доларів.

Торгова палата США підрахувала вплив торговельної війни для американських робітників та компаній. Така політика Трампа може створити ризики для 2,6 млн американських робочих місць. Про це заявив Том Донаг’ю, президент ділової асоціації, у зверненні до правління організації, повідомляє CNN.

Робочі місця можуть постраждати через запровадження митних тарифів та можливого виходу з Північноамериканської асоціації вільної торгівлі (NAFTA) – торговельної угоди США з Канадою та Мексикою, говорить Донаг’ю, посилаючись на зовнішні дослідження. Вихід з NAFTA призведе до знищення 1,8 млн робочих місць в США за перший рік, попереджує він.

Запровадження митних тарифів проти Китаю коштуватиме 134 000 робочих місць у США, запровадження митних тарифів на сталь та алюміній може призвести до втрати 470 000 робочих місць, а тарифи на автомобілі та автозапчастини – до 157 000 робочих місць, повідомляє Донаг’ю.

Адміністрація Трампа, натомість, вважає, що тарифи посилять американські галузі та виправлять несправедливу практику торгівлі з іншими країнами.

Міністр торгівлі Вілбур Росс заявив CNBC, що заходи у відповідь вплинуть на менш ніж 1% економіки США та що тарифи створять американські робочі місця.

«Коли ви думаєте про загальну економіку, це не просто тривіальне зростання цін на продукти, це також збільшення зайнятості та сили економіки в цілому», – сказав він.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За прошедшие сутки на линии фронта произошло 68 боевых столкновений, враг нанес 2 ракетных и 64 авиационных удара, 75 раз обстрелял из РСЗО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.