Трамп підпише указ про санкції за втручання на виборах
- Подробиці
- Опубліковано 12.09.2018 13:07
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1384
Президент США Дональд Трамп планує вже в середу підписати указ про введення санкцій проти будь-яких іноземних компаній або осіб за втручання у вибори в США, повідомили Reuters два інформованих джерела. При цьому таке рішення буде прийматися на основі висновків розвідки, передає «Голос Америки».
Указ Трампа з'явиться на тлі підготовки розвідслужб, військових і правоохоронних органів до захисту проміжних виборів до Конгресу 6 листопада від передбачених атак з-за кордону, не дивлячись на те, що Трамп критикує розслідування російського втручання на виборах 2016 року, яке веде спецпрокурор.
Під санкції можуть потрапити окремі люди або цілі компанії, яких обвинувачують у втручанні в вибори в США за допомогою кібератак або інших інструментів, повідомив Reuters американський чиновник.
«Адміністрація хоче встановити нову норму в кіберпросторі, - сказав чиновник. - Це перший крок у встановленні меж і публічному оголошенні нашої реакції на погану поведінку».
Указ стане черговою спробою адміністрації Трампа зобразити жорсткий підхід до проблеми забезпечення безпеки виборів напередодні голосування в листопаді, в ході якого вирішиться, чи зможуть однопартійці президента, республіканці, зберегти більшість у Палаті представників і Сенаті.
Як повідомляють джерела Reuters, указ покладає відповідальність за визначення факту втручання на ряд відомств на чолі з Управлінням директора національної розвідки. У число цих відомств входять ЦРУ, АНБ і міністерство внутрішньої безпеки.
Будь-яке федеральне відомство, якому стане відомо про втручання іноземців у хід виборів, має повідомити про це в Управління директора національної розвідки, випливає з недавнього проекту указу, вивченого згаданим чиновником.
Указ буде визначати втручання на виборах, як спроби хакерських атак проти «інфраструктури забезпечення виборів» і спроби схилити громадську думку через скоординовану цифрову пропаганду або систематичні витоки закритої політичної інформації.
Представники американської розвідки дійшли висновку, що в ході президентської передвиборної кампанії в 2016 році російські хакери зламали комп'ютерні системи Національного комітету Демократичної партії і організували виток конфіденційної інформації.
Конгрес був навмисно виключений з процесу підготовки указу, повідомив чиновник, оскільки адміністрація хоче передбачити законопроект, присвячений тій же проблемі, який розглядається в Палаті представників і Сенаті.
Американські законодавці внесли різні законодавчі акти, включаючи «Закон про стримування» для встановлення покарання за втручання на виборах, а також законопроект «з пекла», як назвав його один законодавець, який ставить за мету покарати москву за кіберзлочини та її дії в Сирії, Україні й інших місцях.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...
Дядя российского солдата украинцам: Если...
30 нояб. 2014 г.
путин панически боится переворота
22 сент. 2016 г.
Сенатори США завили, що Трамп...
9 мая 2017 г.
Набираючі популярність...
Реальні наслідки 144-х реформ від...
4 янв. 2025 г.
«Окупанти запровадили режим надзвичайного стану...
4 янв. 2025 г.
Оперативники Подільського району затримали киянина,...
4 янв. 2025 г.
Останні новини
04.01.2025 18:42
Реальні наслідки 144-х реформ від Порошенка04.01.2025 16:03
Мілованов зайнявся узаконеним рейдерством?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі