​Трамп підпише указ про санкції за втручання на виборах

Президент США Дональд Трамп планує вже в середу підписати указ про введення санкцій проти будь-яких іноземних компаній або осіб за втручання у вибори в США, повідомили Reuters два інформованих джерела. При цьому таке рішення буде прийматися на основі висновків розвідки, передає «Голос Америки».


Указ Трампа з'явиться на тлі підготовки розвідслужб, військових і правоохоронних органів до захисту проміжних виборів до Конгресу 6 листопада від передбачених атак з-за кордону, не дивлячись на те, що Трамп критикує розслідування російського втручання на виборах 2016 року, яке веде спецпрокурор.

Під санкції можуть потрапити окремі люди або цілі компанії, яких обвинувачують у втручанні в вибори в США за допомогою кібератак або інших інструментів, повідомив Reuters американський чиновник.

«Адміністрація хоче встановити нову норму в кіберпросторі, - сказав чиновник. - Це перший крок у встановленні меж і публічному оголошенні нашої реакції на погану поведінку».

Указ стане черговою спробою адміністрації Трампа зобразити жорсткий підхід до проблеми забезпечення безпеки виборів напередодні голосування в листопаді, в ході якого вирішиться, чи зможуть однопартійці президента, республіканці, зберегти більшість у Палаті представників і Сенаті.

Як повідомляють джерела Reuters, указ покладає відповідальність за визначення факту втручання на ряд відомств на чолі з Управлінням директора національної розвідки. У число цих відомств входять ЦРУ, АНБ і міністерство внутрішньої безпеки.

Будь-яке федеральне відомство, якому стане відомо про втручання іноземців у хід виборів, має повідомити про це в Управління директора національної розвідки, випливає з недавнього проекту указу, вивченого згаданим чиновником.

Указ буде визначати втручання на виборах, як спроби хакерських атак проти «інфраструктури забезпечення виборів» і спроби схилити громадську думку через скоординовану цифрову пропаганду або систематичні витоки закритої політичної інформації.

Представники американської розвідки дійшли висновку, що в ході президентської передвиборної кампанії в 2016 році російські хакери зламали комп'ютерні системи Національного комітету Демократичної партії і організували виток конфіденційної інформації.

Конгрес був навмисно виключений з процесу підготовки указу, повідомив чиновник, оскільки адміністрація хоче передбачити законопроект, присвячений тій же проблемі, який розглядається в Палаті представників і Сенаті.

Американські законодавці внесли різні законодавчі акти, включаючи «Закон про стримування» для встановлення покарання за втручання на виборах, а також законопроект «з пекла», як назвав його один законодавець, який ставить за мету покарати москву за кіберзлочини та її дії в Сирії, Україні й інших місцях.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.