​Журналісти WP виявили таємну фінансову систему, яку росія використовує для підтримки бойовиків на Донбасі

Видання The Washington Post дослідило як Південна Осетія стала центром тіньових фінансів росії. «Репортаж з Південної Осетії: всередині прихованої фінансової системи, яка дозволяє росії уникати санкцій і підтримувати повстанців на сході України», - так представив своє дослідження журналіст The Washington Post Антон Трояновський у Twitter, передає «Голос Америки».


Прямі фінансові відносини з цими контрольованими росією територіями заборонено міжнародними санкціями, але росія вибудувала таємну систему, яка дозволяє їй обходити фінансові санкції і підтримувати фінансово свої формування в Україні, Грузії та Молдові, йдеться в дослідження.

Гроші зі східної України переводять до Південної Осетії, потім до росії, де за них купують паливо та будівельні матеріали, які прямо надходять з росії до східної України, виявив WP на основі інтерв'ю з впливовими особами Південної Осетії.

Таким же чином відбувається і експорт. Цього року через Південну Осетію було переведено більше 150 мільйонів доларів, за оцінками так званої податкової служби територій, контрольованих росією, дані якої потрапили до видання.

Для переказу коштів використовується Міжнародний розрахунковий банк в Південній Осетії. Гроші надходять до банку з контрольованих росією територій на сході України. Потім їх перераховують до росії. За ці гроші купуються російські матеріали та продукти, які доставляються в основному вантажівками з росії на Донбас через непідконтрольну Україні частину міжнародного кордону з росією.

Як раніше повідомляв «Голос Америки», в ОБСЄ неодноразово наголошували на тому, що контрольовані росією сили на сході України обмежують можливості спеціальної моніторингової місії в спостереженні за кордоном.

«росія значно обмежила пересування команд спостереження на пунктах перетину кордонів, де вона також забороняє використання дронів, біноклів та камер», - зауважив в своєму зверненні до Постійної ради ОБСЄ у жовтні тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан.

Тоді, під прикриттям темряви, місія зафіксувала, як кордон в напрямку з росії до України перетнули конвої вантажівок та військове устаткування. «Вміст цих вантажівок нам невідомий, очевидно, москва не хоче, щоб ми знали», - заявляє Каміан. Така поведінка, за заявою посадовця, ще раз підтверджує, що спостережна та моніторингова місії мусять отримати повний доступ до міжнародно визнаного кордону між росією та Україною, йдеться в заяві.

У січні США запровадили санкції проти компанії «Внєшторгсервіс», зареєстрованій в Південній Осетії, за сприяння так званим посадовцям самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» в уникненні санкцій при продажі вугілля з Донбасу.

Президент росії путін та президент невизнаної Південної Осетії Анатолій Бібілов. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.