Ключові зміни 2019 року в керівництві міжнародних структур, про які обов'язково знати
- Подробиці
- Опубліковано 02.01.2019 11:33
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1373
ООН
Змінився склад Ради Безпеки ООН
П'ять нових членів приєднались до Ради Безпеки ООН на два роки, починаючи з 1 січня. Вони приєднались до п'яти постійних членів, які мають право вето – це Британія, Китай, Франція, росія та США, а також 5 непостійних членів, мандат яких закінчується наприкінці 2019 року.
Рада Безпеки ООН залишається важливим джерелом легітимізації міжнародних дій і має повноваження запроваджувати санкції проти країн-членів ООН. Однак орган, який практично не змінювався з 1965 року, часто критикують за неефективність, особливо після того, як росія заветувала рішення стосовно незаконності так званого референдуму в Криму в 2014.
У новій п'ятірці непостійних членів РБ ООН- Німеччина та Бельгія, які закликають до посилення ролі Європейського Союзу у прийнятті рішень в ООН, а Німеччина активно просуває реформу організації. На реформі Ради Безпеки ООН наполягає і Україна, яка виступає за обмеження права вето для країн, які є стороною конфлікту, і збільшення представництва для Східної Європи під час засідання Генасамблеї ООН в листопаді.
Ніккі Гейлі йде з посади посла США до ООН
З 1 січня, Ніккі Гейлі вже не є послом США до ООН. У своєму повідомленні у Twitter 31 грудня Гейлі висловила вдячність президентові США за «честь всього життя» представляти США в ООН.
«Завершуючи 2018, відчуваю благословення за те, що мала нагоду представляти країну, яку я так люблю», - наголосила Ніккі Гейлі.
Представляючи США в ООН, Гейлі потужно озвучувала позицію США на підтримку України в протистоянні російській агресії. Зокрема, під час екстреного засідання Радбезу ООН наприкінці листопада, Гейлі наголосила на «занепокоєнні уряду США на найвищих рівнях» інцидентом в Азовському морі. «Кричуще порушення українського суверенітету у неділю є частиною поведінки росії, яка включає спробу анексії Криму, порушення прав безлічі українців у Криму та розпалювання конфлікту, який забрав життя понад 10 000 осіб на сході України. Немає ознак, що ця поведінка буде припинена», - наголошувала Гейлі в ООН.
Президент Дональд Трамп розглядає кандидатуру речниці Державного департаменту Гедер Науерт на посаду посла США в ООН.
США та Ізраїль офіційно вийшли з UNESCO
Процес виходу США та Ізраїлю з організації ООН з питань освіти, науки та культури розпочався ще в жовтні 2017 року, коли адміністрація президента США Дональда Трампа та уряд прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу подали повідомлення про вихід.
UNESCO, організацію, найбільш відому своїм захистом об'єктів культурної спадщини, критикували за упередженість стосовно Ізраїлю в питаннях культурної спадщини та надання Палестині повноправного членства в 2011 році. США вже з 2011 року припинили сплачувати членські внески. Раніше 22% бюджету організації припадали на США. У 1984 році США вже виходили з UNESCO за часів президентства Рональда Рейгана, який вважав організацію корумпованою і такою, що просуває інтереси СРСР. США знову долучились до організації в 2003.
НАТО
Німеччина очолить Сили передового розгортання НАТО
З 1 січня Німеччина очолить Об’єднані оперативно-тактичні сили підвищеного рівня готовності (VJTF), повідомляється на офіційному сайті НАТО.
Цей підрозділ було створено в 2014 році у відповідь на посилення агресії росії в Україні, а також підвищення нестабільності в Африці та на Близькому Сході. Командування Німеччини доповнять Нідерланди та Норвегія, які нададуть авіацію та сили механізованої піхоти. Свої сили також додадуть Франція, Бельгія, Люксембург, Чехія, Латвія та Литва.
«У 2019 дев'ять союзників долучаться до VJTF, - заявляє речниця НАТО Оана Лунгеску. – це потужний вияв наших можливостей та рішучості до співпраці. Після активації, VJTF зможуть негайно виступати на захист наших союзників проти будь-якої загрози».
Загалом, міжнародна бригада нараховуватиме близько 8000 військових – вона є частиною Сил швидкого реагування НАТО, які складаються з близько 40 000 військових.
ОБСЄ
Словаччина перейняла головування в ОБСЄ
Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак обійме посаду головуючого в ОБСЄ на 12 місяців. Раніше, спілкуючись з пресою, Лайчак наголошував, що конфлікт в Україні буде для нього основним пріоритетом. «Україна буде нашим основним пріоритетом», - заявляв Лайчак у спілкуванні з пресою перед призначенням.
Рада ЄС
Румунія головуватиме в Раді ЄС
6-місячне головування у Раді ЄС в Австрії перейняла Румунія. Президент України Порошенко привітав Румунію з головуванням. «Вірю, що амбітність та відповідальність наших румунських партнерів допоможе Європейському Союзу пройти через один з найскладніших періодів свого існування, пов’язаним із посиленням російської конфронтації з Заходом, Брексітом та виборами до Європарламенту та російською агресією проти України», - написав Порошенко у Facebook.
«Бажаю Румунії всього найкращого в першому президентстві ЄС, - написав Дональд Туск у Twitter. - Я впевнений, що у ви отримаєте результати і з нетерпінням очікую на роботу з вами». Деякі інші європейські посадовці, однак, висловлювали занепокоєння з приводу того, що Румунія може бути не готовою взяти на себе таку відповідальність.
Джерело: Голос Америки
Фото АР
Також з цієї категорії...
Европейский суд рассмотрит иск Грузии...
15 апр. 2009 г.
В Норвегии прошли поминальные службы...
22 июл. 2012 г.
Советы януковичу от россиянина
22 янв. 2014 г.
Набираючі популярність...
Поліція Києва затримала двох ділків,...
20 нояб. 2024 г.
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі