​Ядерні країни зменшують свої озброєння, але модернізують свої ядерні арсенали

Ядерні країни зменшують свої ядерні арсенали, але продовжують їх модернізувати, йдеться в щорічному дослідженні Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI). «Ключовий висновок – попри загальне зменшення кількості ядерних боєголовок у 2018, всі країни, що мають ядерну зброю, продовжували модернізувати свої ядерні арсенали», - наголосив Голова правління SIPRI Ян Еліассон, повідомляє «Голос Америки».


США та росія володіють практично 90% ядерної зброї світу, але продовжують зменшувати цю кількість у відповідності до угоди START.

Станом на початок 2019 року, дев'ять країн: США, росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакістан, Ізраїль та Північна Корея мали 13 865 ядерних боєголовок.

Китай, Індія та Пакистан нарощують кількість ядерної зброї. «Індія та Пакистан розширяють виробництво військових матеріалів, що розщеплюються в масштабах, які можуть призвести до значного збільшення обсягу їх запасів ядерної зброї протягом наступних десяти років», - говорить Шеннон Кайл, Директор програми SIPRI з контрою над ядерним роззброєнням.

Цього року США вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), підписаного президентом США Рональдом Рейганом і останнім радянським лідером Михайлом Горбачовим в 1987 році. Вашингтон мотивував вихід з договору його порушеннями з боку росії. Прикладом порушення договору з боку росії називають нові російські ракети 9М729.

Угода 2010 року між США та росією START, яка обмежує кількість ядерних ракет, бомбардувальників та боєголовок, які кожна з країн може розміщувати, закінчує діяти в 2021 році, що відкриває можливості для її перегляду.

Фото Courtesy Image



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 7 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.