Скандал навколо політично вмотивованого тиску на Україну не вщухне, навіть якщо Трамп залишить посаду
- Подробиці
- Опубліковано 06.10.2019 11:30
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1374
У разі, якщо президент США більше не може виконувати свої обов'язки, відповідні повноваження передаються віце-президентові. Однак віце-президент США Майк Пенс не є нейтральною фігурою у питанні скандалу у США, що розгорівся навколо звинувачень проти адміністрації Трампа у вчиненні політично вмотивованого тиску на Україну. Про це, зокрема, пише аналітик Дейвід Фрам в статті для The Atlantic. Фрам зазначає, що у випадку, якщо розслідування, оголошене демократами в Конгресі, навіть і досягне успіху, заміна Трампа на Пенса не усуне проблемного питання, повідомляє «Голос Америки».
Сам президент США на прес-конференції 25 вересня звернув увагу на роль Пенса в спілкуванні з Україною. «Кажуть, що вони вимагатимуть текст першої телефонної розмови. Можете її отримати будь-коли. Як і переговори Майка Пенса, їх було, гадаю, одна чи дві. Вони були чудові. Всі вони були чудові», - зазначив президент.
У п'ятницю Комітет з нагляду Палати представників США від імені чотирьох комітетів Конгресу надіслав віце-президенту запит на надання документів.
Комітети «розслідують те, наскільки президент Трамп порушив інтереси національної безпеки, вчиняючи тиск на Україну з метою втручання до наших виборів 2020 року і утримуючи безпекову допомогу, яку надав Конгрес, щоб допомогти Україні захиститись від російської агресії, а також будь-які зусилля з приховування цих дій», - йдеться в запиті комітету.
Законодавців зацікавила участь підлеглого Пенса у телефонній розмові президентів від 25 липня, а також зміст розмови Пенса та Зеленського в Варшаві 1 вересня.
Увага Конгресу до ролі Пенса спонукала оглядачів засумніватись у безсторонності віце-президента.
«Пенс провалив свій найважливіший обов'язок. Віце-президент має бути готовий зайняти найвищу посаду країни, за необхідності», - пише Фрам.
Дослідник нагадує історичний жарт короля Карла ІІ, який, звертаючись до свого непопулярного брата, буцімто, казав: «Не хвилюйся, Джеймсе, вони не вб'ють мене, щоб ти став королем».
Фрум також нагадує долю віце-президентів Річарда Ніксона, який пішов у відставку в результаті скандалу у 1970-х. Перший віце-президент Ніксона Шпіро Егню подав у відставку, через скандал з корупцією, а його наступник Джеральд Форд намагався не з'являтись у Вашингтоні, більшість часу проводив у регіонах і таким чином уникнув асоціації з проблемами Ніксона.
Пенс же, на відміну від Форда, активно залучений до спілкування з Україною і його команда підтверджує, що він вимагав від українців розслідувати корупцію, однак не знав, що йшлося про розслідування проти Байдена.
Як повідомлялось раніше, Комітети Палати представників США проводять розслідування в рамках процедури імпічменту. Центральним об'єктом розслідування Конгресу є скарга, подана представником американської розвідки в рамках програми захисту для викривачів корупції. Автор скарги звинувачує президента США Дональда Трампа у тому, що той, буцімто, тиснув на владу в Україні, щоб отримати негативну інформацію на свого політичного суперника Джо Байдена, зокрема, під час телефонної розмови між президентами США та України 25 липня.
Дональд Трамп та Майк Пенс. Фото АР
Також з цієї категорії...

Штаб Немцова заявил о нарушениях...
27 апр. 2009 г.

В Алеппо протестують проти режиму...
21 окт. 2016 г.

На Заході коментують обмін полоненими...
8 сент. 2019 г.
Набираючі популярність...

О редакции
11 мар. 2012 г.

В Україні створено Комітет захисту...
27 июн. 2012 г.

Концтабір імені Зеленського
19 июл. 2024 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан і ведучий 24 Каналу Ігор Гаврищак у військовому зведенні на 2 квітня обговорили такі теми:
Коментарі