Колишній політв’язень росії Олег Сенцов нагадав у Конгресі США про дотримання Будапештського меморандуму
- Подробиці
- Опубліковано 28.01.2020 20:39
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2183

Український екс-політв’язень та кримський активіст Олег Сенцов нагадав американським конгресменам про зобов’язання, взяті на себе Сполученими Штатами щодо України в рамках Будапештського меморандуму. Про це він сказав, виступаючи на засіданні Гельсінської комісії в Конгресі США, повідомляє «Голос Америки».
«Я б подякував Конгресу США за підтримку нашої країни, і висловив сподівання, що Америка буде дотримуватись своїх домовленостей. Бо, як ви пам’ятаєте, у 90-тих Україна добровільно розсталась зі своїм ядерним потенціалом. Взамін нам пообіцяли угоду США, Британія і росія.
Ці три країни заявили, що будуть нас підтримувати і захищати нашу територіальну цілісність. Це перестало працювати, коли росія порушила угоду. Я сподіваюсь, Америка ніколи не порушить свого слова і буде захищати нас від агресора, допоки наші території не будуть повернуті», — сказав Сенцов.
Активіст висловив сподівання, що стратегія США щодо росії не зміниться з тиску на примирення. «З путіним неможливо домовитись, він не хоче миру в Україні. Він хоче її контролювати, як і всі інші сусідні країни. І я сподіваюсь, Конгрес не дозволить цього за нашою спиною».
Крім Сенцова, перед Гельсінською комісією в Конгресі виступила також заступниця постпреда президента України в Криму Таміла Ташева. Вона сказала, що окупація Криму росією почалась задовго до 2014 року.
«Окупація відбулась не в 2014 році. Вона відбувалась протягом всього періоду незалежності України. Маріонеткові структури росії працювали там весь час. Тому те, що відбулось в 2014, стало лише завершальним кроком».
Зараз Олег Сенцов перебуває з візитом у Сполучених Штатах. Перед цим він був у Нью-Йорку, де зустрівся з українською громадою та виступив в ООН.
Фото VOA
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
09.11.2025 19:05
Щодо «поновлення випробувань» ядерної зброї09.11.2025 09:29
Збито та подавлено 34 ворожі БпЛА09.11.2025 09:22
970 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 9 листопада обговорили наступні теми:


Коментарі