​США, Британія та інші країни світу закликали владу України до діалогу на тлі скандалу навколо рішень Конституційного Суду

США, Британія, Канада, ЄС, Японія та Німеччина з дедалі більшою стурбованістю стежать за подіями, пов‘язаними з рішенням Конституційного суду України. Про це йдеться в заяві, розміщеній на сторінці Посольства США в Україні. Країни закликали всі сторони «об‘єднатись у діалозі» і «знайти рішення кризи», повідомляє «Голос Америки».


«Це потрібно для відновлення віри людей у те, що держава здатна як боротись з корупцією, так і продовжити закріплений Конституцією України європейський та євроатлантичний курс», - йдеться в заяві.

Об‘єднати зусилля уряду та сил, що виступають за євроатлантичне майбутнє України, закликала і посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

«Як і багато інших, я продовжую уважно слідкувати за розвитком подій стосовно нещодавніх рішень Конституційного суду, - пише дипломат у Twitter. - Зараз важливо, щоб уряд і всі ті, хто підтримують євроатлантичне майбутнє, об‘єднались у цей визначальний для України час».

Рішення Конституційного суду України про неконституційність статті Кримінального кодексу, що передбачала кримінальну відповідальність за надання неправдивої інформації в деклараціях про доходи, а також стосовно обмеження деяких повноважень НАЗК, викликало протести в Україні та занепокоєння міжнародної спільноти щодо ризиків згортання антикорупційних реформ.

У своїй статті для Financial Times президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення КСУ як спрямоване на те, щоб «підірвати верховенство права в Україні... зупинити євроатлантичну інтеграцію України». Однак, пропозиції Зеленського стосовно вирішення цієї ситуації викликали критичні зауваження. Ініціатива Зеленського стосовно припинення повноважень суддів КСУ була розкритикована в листі голови Венеційської комісії та президентки GRECO, антикорупційної установи Ради Європи.

У понеділок спікер Верховної Ради Дмитро Разумков оголосив про плани зареєструвати в українському парламенті законопроект, який би повернув електронне декларування і доопрацювати його.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.