Перемогою і поразкою назвали західні аналітики заяву Німеччини та США щодо «Північного потоку-2»
- Подробиці
- Опубліковано 23.07.2021 12:33
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3200
Заява Німеччини та США щодо заходів із зменшення впливу газотранзитного проекту «Північний потік-2» на Україну викликала бурхливе обговорення в соцмережах.
Перемогою путіна над США та Німеччиною назвав домовленість аналітик вашингтонського дослідницького центру «Атлантична Рада» Андерс Аслунд, повідомляє «Голос Америки».
«Мене нелегко шокувати, але мене справді шокувало рішення Байдена відступили перед корумпованим та геополітичним російсько-німецьким «Північним потоком-2», - написав Аслунд у Twitter. «Це помилкове рішення вказує, що «Північний потік-2» треба зупинити», - додав він.
«Подарунком путіну» назвав домовленість директор німецької Фундації Цицерона Марсель ван Герпен.
Він поставив це в контекст нещодавнього твору путіна з «Російсько-української єдності», який, «як видається, готує основу для невідворотньої ескалації російської агресії проти України».
Різко відгукнувся про заяву і британський аналітик Тімоті Еш, який назвав домовленість «Другим ялтинським меморандумом», а також попередив про збільшення ризику терактів проти газової інфраструктури України на неконтрольованих територіях Донбасу.
А от Джош Рудольф з американського Фонду Маршалла побачив у домовленості США та Німеччини позитивне повернення до співпраці з союзниками.
«Роль, яку відіграла адміністрація Байдена, включала переговори із союзниками, а не запровадження санкцій проти них, - написав він у Twitter. - Це повернення до дипломатії під проводом Америки, що означає говорити «так», коли отримуєш більшість з того, що хочеш».
Він відзначив, що у документі йдеться про можливість обмеження експорту російського газу до Європи. «Ми такого не робили, навіть коли росія вторглась до України».
Бенджамін Шмітт з Гарвардського університету зауважив Рудольфу, що цього разу переговори велись лише з Німеччиною, «а широке коло опонентів «Північного потоку-2» залишились поза активними переговорами, включаючи з тими, на кого найбільше впливає проект (Україна, Польща, НАТО, Східний фланг та інші), також немає конкретних поступок з боку Берліна чи Москви», - зауважив Шмітт.
Учора США та Німеччина видали заяву стосовно заходів, яких вживатимуть обидві країни у випадку, якщо росія буде використовувати енергетику в якості зброї для тиску на Україну. У заяві, зокрема, йдеться про можливість запровадження санкцій проти росії, сприяння збереженню ролі України в якості транзитної держави, передбачені інвестиції до українського енергосектору.
Міністри закордонних справ України та Польщі розкритикували спільну заяву США та НІмеччини з цього питання, назвавши компенсації невідповідними.
Фото зі сторінки twitter.com/MarcelHVanHerpe
Також з цієї категорії...

Русских считают ничтожеством, а они...
2 авг. 2014 г.

Новопризначений голова Об’єднаного комітету начальників...
1 окт. 2019 г.

Адміністрація Трампа підтримує збільшення летальної...
31 июл. 2020 г.
Набираючі популярність...

Відкрита правда про «коаліцію рішучих»,...
16 июл. 2025 г.

Зеленський відмовляється від антикорупційних заходів,...
24 июл. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
27 июл. 2025 г.
Останні новини
27.07.2025 10:49
Збито-подавлено 78 ворожих БпЛА27.07.2025 10:41
920 москалів подохло минулої доби на українській землі26.07.2025 10:00
Збито-подавлено 200 цілей противника26.07.2025 09:52
1080 кацапів подохло минулої доби на українській землі25.07.2025 10:09
Збито-подавлено 54 ворожих БпЛА25.07.2025 10:00
980 москалів подохло минулої доби на українській земліГоловні новини за сьогодні 24 липня. Безпілотники атакували російські міста Сочі та Адлер у Краснодарському краї
Коментарі