В Афганістані Талібан планує швидко сформувати новий уряд, не агресивний до інших країн
- Подробиці
- Опубліковано 16.08.2021 13:06
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 5278

Речник ісламістського руху Талібан заявив, що рух тепер контролює столицю Афганістану Кабул і проголосив, що «війна закінчилася». В інтерв’ю телестанції Аль Джазіра речник Мохамад Наїм заявив, що Талібан планує швидко сформувати новий уряд і обіцяє, що він не буде агресивним до інших країн, повідомляє Голос Америки.
Президент Ашраф Ґані у неділю втік з країни, й ісламісти увійшли в столицю, не зустрівши опору.
Ґані у дописі у Facebook стверджує, що пішов на такий крок, щоб уникнути кривавого штурму Кабула.
Тим часом військові США кажуть, що контролюють аеропорт Кабула, звідки інші країни намагаються евакуювати своїх громадян, а також афганців, які намагаються втекти.
Багато афганців побоюються, що Талібан знову насаджуватиме в країні жорстокий релігійний режим, як це було у попередній період правління ісламістів 1996-2001 років.
Понад 60 країн, включно зі США і Україною, у неділю оприлюднили спільну заяву із закликом дати можливість залишити Афганістан усім, хто відчуває загрозу в тій країні.
«Афганцям та іноземцям, які бажають виїхати, необхідно надати таку можливість. Дороги, аеропорти і пункти перетину кордону повинні залишатися відкритими і необхідно зберігати спокій», - сказано в заяві.
Американські солдати охороняють летовище Кабула. Фото AFP
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
11.01.2026 09:58
Збито та подавлено 125 ворожих БпЛА11.01.2026 09:34
1130 кацапів подохло минулої доби на українській землі10.01.2026 11:07
Збито та подавлено 94 ворожі БпЛА10.01.2026 11:00
880 москалів подохло минулої доби на українській землі09.01.2026 10:05
Збито та подавлено 244 цілі противникаВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт, полковник ЗСУ у відставці Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 10 січня


Коментарі