У Держдепі США сподіваються, що судову реформу в Україні ще можна врятувати
- Подробиці
- Опубліковано 17.09.2021 14:45
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1310
Загрозу для судової реформи в Україні становить відмова Ради суддів висунути кандидатури українських суддів для участі в Етичній раді, органі, що перевірятиме на доброчесність кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя. Про це заявив речник Держдепу США Нед Прайс у четвер, повідомляє Голос Америки.
«У липні Україна ввела в дію історичний закон, що створює можливість справжньої реформи судочинства. Міжнародні партнери висунули кандидатури висококваліфікованих експертів, щоб підтримати поновлення роботи головного судового органу в Україні, Вищої ради правосуддя, згідно з законом, - заявив Прайс. - Те, що 13 вересня Рада суддів України відмовилась висунути кандидатури українських суддів для участі в процесі, загрожує зірвати обіцяну справжню судову реформу в Україні».
Прайс, однак, зазначив - ще є час врятувати ці зусилля. «Рада суддів може виконати свій обов'язок та закон і висунути кандидатури».
Прайс підкреслив важливість судової реформи для зміцнення верховенства права і залучення іноземних інвестицій.
США підтримують судову реформу в Україні, яка, за словами Прайса, дозволить «народу України довіряти власним судам та суддям, а Україні продовжувати рух на шляху до Євроатлантичної інтеграції. Судова реформа створить більше робочих місць і економічних можливостей, принесе справедливість та правосуддя».
Раніше забезпечити швидке висування експертів до складу Етичної ради ВРП закликали посли країн «Групи Семи».
16 вересня посли «Групи Семи» взяли участь у зустрічі, присвяченій судовій реформі, яку проводив Офісі президента України.
Під час зустрічі, повідомляє Офіс президента України, голова РСУ Богдан Моніч запевнив, що «Рада суддів України налаштована виконати цей закон, і ми це зробимо». Рада суддів продовжуватиме роботу над делегуванням кандидатів до Етичної ради. Водночас Богдан Моніч нагадав, що РСУ підготувала пропозиції щодо удосконалення процедури обрання членів Етичної ради.
Нед Прайс. Фото АР
Також з цієї категорії...

Спецпрокурора Мюллера хочуть захистити від...
29 янв. 2018 г.

Мін’юст США перевіряє інформацію про...
11 февр. 2020 г.

Боротьба з коронавірусом ускладнила доступ...
2 дек. 2020 г.
Набираючі популярність...

Дело Тимошенко – дело политической...
29 нояб. 2011 г.

Партия Регионов готовится к революции
25 февр. 2012 г.

Партия регионов: живем по Геббельсу,...
20 июн. 2012 г.
Останні новини
05.07.2025 12:56
МЗС Польщі протестує проти російських нападів на українців05.07.2025 10:49
Знешкоджено 292 ворожих БпЛА05.07.2025 10:44
1050 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 5 липня обговорили наступні теми:
Коментарі