Американські законодавці розходяться в оцінках можливості відправки військ США до України у разі нового нападу росії
- Подробиці
- Опубліковано 22.01.2022 21:54
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2311
Як відомо, у грудні президент США Джо Байден виключив одностронню відправку американських військ до України. «Це не розглядається, - заявив Байден. - У нас є моральний обов'язок та юридичний обов'язок перед нашими союзниками по НАТО, якби [росія] атакувала, у відповідності до статті 5-ї. Це священний обов'язок. Цей обов'язок не поширюється на Україну», повідомляє Голос Америки.
Тоді ж президент США заявив, що рішення Вашингтона залежало б від позиції інших країн Альянсу.
«Але ідея, що США в односторонньому порядку використають силу, щоб протидіяти російському вторгненню до України, зараз не розглядається. Що точно станеться, так це жорсткі наслідки [для росії]», - заявив Байден.
Помилкою назвав рішення Байдена сенатор-республіканець Роджер Вікер в інтерв'ю телеканалу CNN.
«Я думаю, що наша відповідь має продемонструвати [путіну], що він пошкодує про свої дії», – додав Вікер. Сенатор порівняв путіна з хуліганом, який до всіх задирається і якому ніколи «не розбивали носа», адже йдеться про «вбивства, отруєння і вторгнення до сусідів».
Роджер Вікер наголосив, що США в жодному разі не повинні давати кремлю гарантії відмови від варіанта прийняття в НАТО України та Грузії.
«Причина, через яку 100 тисяч військовослужбовців рф зосереджені вздовж східного кордону України, а інші війська також вводяться в Білорусь, яка є слухняним сусідом [росії], полягає в тому, що путін щось думає, – розмірковує Вікер. – Можливо, це [план] масованої атаки на Київ або підготовка державного перевороту [в Україні]».
«Я думаю, що народ України в будь-якому разі чинитиме опір, – резюмував Роджер Вікер. – І це стане помилкою путіна, про яку йому доведеться довго жалкувати».
Раніше Вікер заявляв про допустимість використання США ядерної зброї першими для захисту України.
Натомість в інтерв'ю Greta Van Susteren сенатор-демократ Кріс Кунс заявив, що не підтримує ідею розміщення в Україні американських військових у разі нападу росії.
«Я не став би підтримувати відправку американських військових до України у відповідь на вторгнення росії, бо, чесно кажучи, я думаю, що ми просто принесли би їх у жертву. Я думаю, що росія вдалась би до дуже значного загострення», - заявив Кунс в інтерв'ю, яке має транслюватись у неділю.
За словами законодавця США, він підтримує відправку Україні «якомога більше допомоги» від союзників Вашингтона у НАТО, які прилягають до України.
У росії вважають поставки озброєння Україні небезпечними. Про це заявив міністр закордонних справ росії Сергій Лавров за підсумками зустрічі з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном. На думку Лаврова, надання Україні зброї «створює для Києва» додаткову спокусу перейти до силових методів вирішення питання». Лавров також виступив проти підготовки українських військових західними інструкторами.
Фото VOA
Також з цієї категорії...
МФЖ закликає до відповідальності за...
24 сент. 2014 г.
Зволікання щодо санкцій проти росії...
28 дек. 2016 г.
153 російських шпигунів «викинули» з...
30 мар. 2018 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
Міністра цифровізації Федорова відсторонили від...
24 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
25 нояб. 2024 г.
Останні новини
25.11.2024 15:41
Збито 71 ворожий БпЛА25.11.2024 09:25
1610 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:
Коментарі