​Підсумки Радбезу ООН: посол США при ООН про широкомасштабні напади росії на міста та інфраструктуру України – «Це очевидна ескалація»


Російські обстріли у квітні спричинили загибель понад 700 цивільних українців, переважно на підконтрольній Україні території. Сім тисяч цивільних евакуйовано з прикордонних районів Харківської області у зв'язку з російською ескалацією бойових дій. Про це на засіданні Ради Безпеки у вівторок заявила Ліза Доутен, виступаючи від імені голови Управління ООН з гуманітарних питань Мартіна Гріффітса, повідомляє Голос Америки.

Увага була зосереджена на знищеній російськими обстрілами інфраструктурі, а також гуманітарній ситуації. Велику частину виступу Доутен присвятила ситуації довкола Харкова.

«Лише сьогодні Харків – друге за величиною місто України – був знову обстріляний. Поранено щонайменше 15 мирних жителів. Обстріли призвели до масового руйнування цивільної інфраструктури. Напади спровокували ще більше переміщення з прикордонних і прифронтових громад», – додала вона.

За її словами, обстріли мають руйнівні наслідки для цивільних, які залишилися, адже вони втратили доступ до їжі, медичної допомоги, електроенергії та газу.

У цілому ж Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало у квітні понад 700 жертв серед цивільного населення по всій Україні. З них 129 – загинуло і 574 – отримали поранення.

«Другий місяць поспіль спостерігається значне зростання кількості поранених мирних жителів. 90% усіх цивільних жертв припало на контрольовану Україною територію», – додала вона.

Доутен також повідомила, що ООН стурбована новою моделлю атак на залізничну інфраструктуру на сході та півдні України.

Лише у квітні Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало десять нападів на залізничну інфраструктуру. У результаті, загинуло 16 мирних жителів, ще 59 отримали поранення.

«Ці пошкодження перешкоджають переміщенню людей та необхідних речей. Також занепокоєння викликають напади на фабрики та виробничі підприємства, що обмежує доступність гуманітарних товарів, закуплених на місцях», – повідомила вона.

Підсумовуючи, Доутен сказала, що ця війна спричинила загибель і поранення десятків тисяч людей в Україні, а також до переміщення мільйонів людей. Через війну понад 14 млн українців (40% населення) потребують гуманітарної допомоги.

Ліза Доутен. Фото UNКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью враг продолжил атаковать нашу страну беспилотниками. В результате воздушного боя были сбиты все выпущенные вражеские «шахеды»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.