​П'ять найбільших передвиборчих обіцянок Трампа незадовго до його 100-го дня перебування при владі - що виконано

Під час передвиборчої кампанії 2024 року президент США Дональд Трамп дав американському електорату безліч амбітних зароків і пообіцяв швидко їх виконати. Він навіть запропонував стати диктатором на один день, щоб виконати їх. Наближаючись до 100-денного рубежу його другого президентства, наскільки Трампу вдалося досягти поставлених цілей оцінює інформаційно-політичний бюлетень Gzero Media.


1. Масштабне зниження податків - поки що ні

Куди б він не поїхав під час передвиборчої кампанії, Трамп, здавалося, давав чергову обіцянку про зниження податків. Він пообіцяв натовпу в Лас-Вегасі, що скасує податки на чайові, заявив в Економічному клубі Детройта в жовтні, що зробить автомобільні кредити не оподатковуваними, і пообіцяв лідерам Уолл-стріт, що знизить ставку корпоративного податку з 21% до 15%. Трамп ще не досягнув цих цілей, оскільки лише Конгрес може змінювати податкове законодавство. Республіканці на Капітолійському пагорбі просуваються вперед у процесі узгодження бюджету, щоб внести зміни до цих законів, але поки що незрозуміло, чи буде остаточний законопроект включати всі конкретні скорочення податків, які обіцяв Трамп.

2. Найбільша депортація в історії - далеко не так

А ось це вже зовсім інше. Незважаючи на весь фурор навколо депортації ймовірних членів банд до сальвадорської в'язниці, Трамп, схоже, навіть не може зрівнятися з колишнім президентом Джо Байденом за кількістю депортованих мігрантів. У лютому нинішня адміністрація вислала менше мігрантів, ніж її попередник за 12 місяців до того. Це не означає, що риторика президента не мала впливу: після його повернення на посаду кількість перетинів кордону різко скоротилася.

3. Помилування учасників заворушень 6 січня - досягнуто в перший день

Це не зайняло багато часу: у перший же день свого повернення на посаду Трамп звільнив усіх причетних до нападу на Капітолій 6 січня 2021 року, помилувавши, пом'якшивши покарання або закривши справи. Цей крок, схоже, здивував віце-президента Джей Ді Венса, який за тиждень до інавгурації заявив, що ті, хто вчинив насильство, не отримають помилування - президент належним чином скасував рішення своєї другої особи в команді. Можливо, Трамп ще не закінчив, оскільки він розглядає можливість запропонувати компенсацію помилуваним учасникам заворушень.

4. Припинення російсько-української війни - навіть не близько

Величезною тезою для Трампа і Республіканської партії було те, що вторгнення росії в Україну ніколи б не відбулося за його правління. Йдучи далі, президент пообіцяв закінчити війну протягом 24 годин після повернення до Білого дому. Якщо колишня зірка «Учня» справді вірив у свої слова, то тепер він отримав дозу реальності, оскільки кінець війни все ще залишається поза увагою. Адміністрація Трампа, схоже, сита по горло і зараз перебуває на межі відмови від переговорів.

5. Його обіцянка «зрізати жир з нашого уряду» - так, і навіть більше

Якщо не брати до уваги тарифи, визначальною історією перших 100 днів Трампа стали його надзвичайні скорочення федеральної робочої сили. Від фактичного розформування Агентства США з міжнародного розвитку та ініціювання ліквідації Міністерства освіти до звільнення третини співробітників Служби внутрішніх доходів - президент і його радник-мільярдер Ілон Маск взялися за федеральний уряд з бензопилою в руках. З цією метою давній план Трампа «осушити болото» нарешті починає втілюватися в життя, очікуючи на певні судові процеси.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.