Правління Асоціації правників України стурбовано втручанням Генеральної прокуратури України у діяльність юридичної фірми Magisters

КИЇВ – 7 лютого 2011 року. Правління Асоціації правників України (АПУ) висловлює свою стурбованість фактом проведення обшуку в київському офісі юридичної фірми Magisters.
 
Як було офіційно повідомлено, представники Генеральної прокуратури України провели 14 годинний обшук у київському офісі юридичної фірми Magisters і вилучили документи, пов’язані з розслідуванням у справі щодо діяльності компанії НАК «Нафтогаз України». У четвер, 3 лютого о 13:30 годині близько 30 представників Генеральної прокуратури України разом з озброєними бійцями увійшли до головного офісу юридичної фірми. Протягом 6 годин правоохоронці утримували 50 юристів та працівників фірми в приміщенні офісу. Під час обшуку вагітну співробітницю фірми було госпіталізовано.
 
Не заперечуючи повноваження Генеральної прокуратури України проводити слідчі дії відповідно до чинного законодавства, Правління Асоціації правників України вважає неприпустимим використання «силових атрибутів» щодо юридичної фірми та її співробітників. Такі засоби є більш ніж зайвими у відносинах з юристами та адвокатами, навіть в тому випадку, коли правоохоронні органи мають достатньо підстав для проведення слідчих дій.
 
Стандарти незалежності юридичної спільноти, схвалені Міжнародною асоціацією юристів 7 вересня 1990 року, передбачають, що жоден правник не повинен підпадати під кримінальні, цивільно-правові або інші санкції або переслідування або піддаватися загрозам таких санкцій у зв’язку з легальним консультуванням ним клієнта або представництва будь-якого клієнта або справи клієнта.
 
Втручання працівників Генеральної прокуратури України в роботу будь-якої юридичної фірми не лише ставить під загрозу незалежність професії юриста, а і може мати наслідком порушення адвокатської таємниці по справах клієнтів, які ведуть адвокати, що працюють в цій юридичній фірмі.
 
Правління Асоціації правників України звертається до Генерального прокурора України з закликом поважати права юристів та адвокатів, які здійснюють свою професійну діяльність з представництва та консультування клієнтів – громадян та юридичних осіб – та забезпечити цивілізовані і неагресивні стосунки з юристами та адвокатами під час проведення будь-яких слідчих дій.
 
Також Правління Асоціації правників України рекомендує всім українським юридичним фірмам, у складі яких, як правило, є адвокати, обрати для своєї практики організаційну-правову форму адвокатського об’єднання, яка відповідно до Закону України «Про адвокатуру», надає більший рівень юридичного захисту від втручання в адвокатську діяльність з боку державних та правоохоронних органів.
 
З повним текстом заяви Ви можете ознайомитись за посиланням.


Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.