Микола Оніщук: Ефективність застосування нового КПК залежатиме від наявності політичної волі

Микола Оніщук. Фото «Конфликті и законі»Президент Інституту правової політики Микола Оніщук 23 січня ц.р. взяв участь у круглому столі на тему «Презентація та обговорення проекту Кримінально-процесуального кодексу України крізь призму експертного висновку Ради Європи».

Під час виступу екс-міністр юстиції високо оцінив зусилля розробників законопроекту: «Це суттєвий крок вперед у формуванні сучасної системи кримінальної юстиції, яка відмежовує нашу державу від тоталітарного та посттоталітарного минулого у сфері кримінального судочинства та наближає до європейських стандартів», - відмітив він.

Даючи загальну характеристику проекту, Микола Оніщук звернув увагу на тяглість у роботі професійних команд нинішнього та попереднього президентів, які були залучені до розробки цього документу.

Експерт також зауважив, що проект КПК є стрижневим елементом реформи і запроваджує низку новацій та змін, серед яких – забезпечення процесуальної рівності і змагальності сторін, відмова від інституту порушення кримінальної справи та повернення справи на дорозслідування, запровадження угод між сторонами кримінального переслідування, введення інституту домашнього арешту, утворення суду присяжних, встановлення виключного переліку оперативно-розшукової діяльності, законодавче врегулювання негласних слідчих дій, зменшення строків кримінального провадження, запровадження в кримінальному процесі інституту слідчого судді, посилення процесуальних гарантій потерпілого, а також ряд інших важливих процесуальних змін, які сприятимуть кращому захисту прав людини.

Окрім зазначених нововведень, документ також передбачає прийняття у новій редакції (чи-то внесення змін) у цілу низку нормативних актів, зокрема законів про адвокатуру, про прокуратуру, про органи досудового слідства, про оперативно-розшукову діяльність тощо.

Також, за словами Миколи Оніщука, проект передбачає внесення змін і до матеріального права і, зокрема, до чинного кримінального кодексу. «Йдеться про поділ кримінально-карних діянь на злочини та кримінальні проступки. До останніх планується застосовувати спрощену, дебюрократизовану систему розслідувань та судового розгляду», - підкреслив він.

Президент Інституту правової політики наголосив, що ефективність застосування нового КПК у випадку його прийняття Верховною Радою буде залежати від наявності політичної волі, щоб втілити в життя його гуманістичну природу.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.