Микола Оніщук: Ефективність застосування нового КПК залежатиме від наявності політичної волі

Микола Оніщук. Фото «Конфликті и законі»Президент Інституту правової політики Микола Оніщук 23 січня ц.р. взяв участь у круглому столі на тему «Презентація та обговорення проекту Кримінально-процесуального кодексу України крізь призму експертного висновку Ради Європи».

Під час виступу екс-міністр юстиції високо оцінив зусилля розробників законопроекту: «Це суттєвий крок вперед у формуванні сучасної системи кримінальної юстиції, яка відмежовує нашу державу від тоталітарного та посттоталітарного минулого у сфері кримінального судочинства та наближає до європейських стандартів», - відмітив він.

Даючи загальну характеристику проекту, Микола Оніщук звернув увагу на тяглість у роботі професійних команд нинішнього та попереднього президентів, які були залучені до розробки цього документу.

Експерт також зауважив, що проект КПК є стрижневим елементом реформи і запроваджує низку новацій та змін, серед яких – забезпечення процесуальної рівності і змагальності сторін, відмова від інституту порушення кримінальної справи та повернення справи на дорозслідування, запровадження угод між сторонами кримінального переслідування, введення інституту домашнього арешту, утворення суду присяжних, встановлення виключного переліку оперативно-розшукової діяльності, законодавче врегулювання негласних слідчих дій, зменшення строків кримінального провадження, запровадження в кримінальному процесі інституту слідчого судді, посилення процесуальних гарантій потерпілого, а також ряд інших важливих процесуальних змін, які сприятимуть кращому захисту прав людини.

Окрім зазначених нововведень, документ також передбачає прийняття у новій редакції (чи-то внесення змін) у цілу низку нормативних актів, зокрема законів про адвокатуру, про прокуратуру, про органи досудового слідства, про оперативно-розшукову діяльність тощо.

Також, за словами Миколи Оніщука, проект передбачає внесення змін і до матеріального права і, зокрема, до чинного кримінального кодексу. «Йдеться про поділ кримінально-карних діянь на злочини та кримінальні проступки. До останніх планується застосовувати спрощену, дебюрократизовану систему розслідувань та судового розгляду», - підкреслив він.

Президент Інституту правової політики наголосив, що ефективність застосування нового КПК у випадку його прийняття Верховною Радою буде залежати від наявності політичної волі, щоб втілити в життя його гуманістичну природу.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Підрозділи ОС були напоготові адекватно реагувати на ймовірні підступні дії противника. Бойових втрат та поранень серед наших бійців не було

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.