Микола Оніщук: Реформа кримінальної юстиції не має обмежуватися лише ухваленням нового КПК

Микола Оніщук. Фото прес-служби Інституту правової політикиЗакон про адвокатуру має підняти роль адвоката як представника захисту у кримінальному та адміністративному процесі. Таку точку зору висловив президент Інституту правової політики Микола Оніщук у прямому ефірі на Радіо Ера.

Екс-міністр юстиції вважає, що заплановані законодавчі ініціативи мають забезпечити запровадження реального самоврядування адвокатури, уніфікацію професії та статусу всіх практикуючих юристів у цій сфері. «І, як наслідок, забезпечити підвищення престижу і професійної відповідальності адвокатів», - додав він.

Микола Оніщук також нагадав, що законопроект про адвокатуру розроблявся Національною комісією зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права протягом останніх п’яти років, пройшов численні погоджувальні процедури, обговорення та експертування і є прийнятним для розгляду його Верховною Радою в першому читанні.

При цьому експерт наголошує на важливості того, щоб робота з ухвалення нової редакції закону про адвокатуру була синхронізована з прийняттям Кримінально-процесуального кодексу. «Це ж стосується і нової редакції закону про прокуратуру, розробка та ухвалення якого має започаткувати реформу власне самої системи правоохоронних органів», - відмітив він.

Микола Оніщук також зазначив, що за таких умов можна буде говорити не лише про реформу кримінально-процесуального законодавства, а саме про комплексну реформу кримінальної юстиції в Україні.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.