Головне управління культурної спадщини м. Києва шикувало за державний кошт

На фото: Головне управління охорони
культурної спадщини виконавчого органу
Київської міської ради
Контрольно-ревізійне управління в м. Києві провело ревізію фінансово-господарської діяльності Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (начальник – Кухаренко Руслан Іванович) за період з 1 січня 2007 по 1 березня 2009 року та виявило безліч порушень фінансово-бюджетної дисципліни та порядку ведення бухгалтерського обліку на загальну суму 21,89 млн гривень.

Головне управління безпідставно витратило 782,57 тис. грн. на утримання мобільного телефону та оренду автотранспорту внаслідок недотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2001 №332 “Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп'ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного і місцевих бюджетів”.

Як з’ясували ревізори, Кухаренко Р.І. укладено договори оренди із АТ «Українська автомобільна корпорація» не аби яких легкових автомобілів, а Jeep Grand Cherokee та Chevrolet Evanda з перевищенням норми на 773,74 тис. грн., а на утримання мобільних телефонів працівників витрачено понаднормово 8,83 тис. гривень.

До того ж, неефективно використано 17,72 тис. грн., оскільки АТ «Українська автомобільна корпорація» включило до калькуляції та актів здачі-прийому робіт безпідставні послуги зі страхування вказаних вище автомобілів.

На виконання ремонтно-реставраційних робіт пам’яток архітектури в м. Києві Управління (в особі Кухаренка Р.І.) уклало договори з ТОВ «Моноліт-Промтехвод» на загальну суму 2,3 млн грн. За погодженням з керівництвом Управління, роботи на 2 млн грн. (у Трапезній Церкві Кирилівського Монастиря та Церкві Миколи Набережного) були виконані субпідрядними організаціями, які, до речі, не мали ліцензій на проведення таких робіт. Тому внаслідок формування договірної ціни без залучення субпідрядних організацій та через те, що Головне управління не проконтролювало правильність включення підрядними організаціями до актів виконаних робіт коефіцієнтів та обсягів здійснених ремонтних робіт – зайво витрачено близько 81 тис. гривень.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 №1036 «Деякі питання організації бюджетного процесу» з метою економного і раціонального використання бюджетних коштів необхідно припинити заповнювати вакантні посади станом на 1 грудня 2008 р. Але, як виявилось, з 1 січня 2009 року Кухаренко Р.І. взяв на роботу головного спеціаліста та лише за два місяці додатково витрачено Управлінням майже 7 тис. грн. бюджетних коштів.

Як зафіксували ревізори, премії собі та своїм заступникам Кухаренко Р.І. виплачував без відповідного рішення органу вищого рівня, а лише на підставі внутрішніх розпорядчих документів (наказів), підписаних ним же. У результаті цього протягом ревізійного періоду безпідставно витрачено 472,34 тис. гривень.

Водночас інші працівники Управління недоотримали 3,39 тис. грн., оскільки не проводилась індексація заробітної плати.

Не на належному рівні виконувались покладені на керівника Управління функції щодо здійснення контролю за збереженням та використанням майна територіальної громади міста Києва – відсутні інвентарні номери на основних засобах, неналежний їх облік, неповне та неякісне проведення інвентаризацій. Усе це призвело до втрат матеріальних цінностей, що використовуються в роботі Управління та переданих на відповідальне зберігання.

Так, ревізори встановили недостачу комп’ютерної техніки, кондиціонерів, мобільного телефону та мольберту, чим завдано збитків державі майже на 100тис. грн. Водночас під час інвентаризації працівники КРУ виявили лишки іншої комп’ютерної техніки вартістю 17,13 тис. гривень.

У серпні 2007 року було укладено договір з ТОВ «Тапио, ЛТД» (м. Севастополь) про передачу їм на збереження меблів, побутових електроприладів та техніки, предметів інтер’єру, відеотехніки (всього – 242 од.) вартістю 174 тис. грн., але без права користування ними. Однак, під час зустрічної звірки на товаристві «Тапио» ревізори з’ясували, що 78 од. на суму 61,5 тис. грн. уже використовує Релігійна громада Свято-Володимирського собору в Херсонесі, яка не має жодних на це прав і нічого за це не сплачує.

Працівники КРУ також встановили, що деякі матеріальні цінності взагалі пропали і при тому – через декілька днів після їх отримання. Як пояснив заступник директора ТОВ «Тапио, ЛТД» Тхор С.А., прожектора з кабелями та лампами було викрадено. Однак начальник Управління пан Кухаренко не вжив ніяких заходів для відшкодування завданих збитків та, відповідно, крадіжку не відображено в бухгалтерському обліку.

Не проконтролювало керівництво Управління і розрахунки орендної плати на їх відповідність орендованим площам, тому недоотримало 120 тис. грн. надходжень протягом 2008 та січня-лютого 2009 року.

Ревізією також встановлено, при складанні та затвердженні кошторису оплата юридичних послуг в складі інших видатків майже не передбачається, а якщо й планується, то в досить незначних сумах. Так, у 2007 році на такі цілі гроші не планувались, а у 2008 – 75 тис. грн. Слід зауважити, що штатним розписом Управління вже передбачена посада головного спеціаліста-юриста і вона була фактично зайнята протягом ревізійного періоду.

Однак для того, аби представляти Управління у судах усіх інстанцій, у 2007 році з фізичною особою (ФОП Кудерська В.М.) було укладено договір на суму майже 180 тис. грн. і, до того ж, без проведення тендерних процедур.

Фактично, протягом 2007 та 2008 років юристка отримала 380 тис. грн., що значно перевищує середньоринкові ціни на такі послуги. Разом з цим, документи, які підтверджують виконання предмету договору (копії ухвал про відкриття або відмову у відкритті провадження в судових справах, копії позовних заяв та доданих до них документів) до ревізії не надано, а у звітах про виконану роботу неодноразово значаться одні і ті ж судові справи.

Окрім цього, Управління витратило 3,86 тис. грн. бюджетних коштів на утримання мобільного зв’язку сторонньої фізичної особи, а у 2008 році передплатило для власних потреб періодичні видання розважального характеру «Караван историй» та «Единственная», які за своїм змістом аж ніяк не відповідають основним напрямам діяльності установи.

Протягом ревізійного періоду внаслідок неправильних розрахунків потреби в бюджетних коштах Управління зайво отримало 46,65 тис. грн., але замість того, щоб повернути їх до бюджету, задовольнили постачальників комунальних послуг. Відтак, на попередню оплату послуг з водопостачання та водовідведення витрачено 25,28 тис. грн., теплопостачання – 2,95 тис. грн. та до фондів соціального страхування – 18,42 тис. грн. Усе це призвело до утворення дебіторської заборгованості, яка не була враховано при складанні бюджетного запиту на 2009 рік.

У порушення Закону України «Про оцінку земель», в бухгалтерському обліку Управління завищено вартість активів на 19,6 млн грн., оскільки до складу основних засобів було включено земельні ділянки за їх нормативною вартістю.

Також ревізори зафіксували, що Головне управління охорони культурної спадщини придбало охоронні дошки та виготовило на замовлення web-site на загальну суму майже 55 тис. грн., які не були оприбутковані.

Через те, що недостовірні дані включаються до звітів та бухгалтерського обліку, станом на 1 березня 2009 року занижено в обліку боргові зобов’язання на 52,3 тис. грн. та дебіторську заборгованість – на 27,77 тис. грн. по розрахунках за комунальні послуги, послуги з оренди приміщень та послуги зв’язку.

Наразі розглядається питання щодо притягнення начальника Управління до адміністративної відповідальності за ст.ст. 164-12, 164-14 КУпАП, а також 8 посадових осіб – до адміністративної відповідальності за ст. 164-2 КУпАП. Для розгляду та прийняття відповідного рішення матеріали ревізії передано до Прокуратури Подільського району м. Києва. Про результати контрольного заходу поінформовано Службу безпеки України в м. Києві та Київській області.

Прес-служба КРУ в м. КиєвіКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Круглый стол проводился 2 ноября 2021. Мероприятие проходило в здании Конгресса США под непосредственной модерацией сенатора Джонсона

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.