Всеукраїнський референдум не може передбачати питання довіри (недовіри) конституційним органам – експерт

onischuk vru

 
Конституція України не передбачає можливість дострокового припинення повноважень ВРУ, Президента України, Уряду та інших конституційних органів через висловлення їм недовіри.


Таку думку висловив президент Інституту правової політики, екс-міністр юстиції Микола Оніщук, коментуючи останні політичні події та заяви щодо можливості дострокового припинення повноважень парламенту через висловлення йому недовіри на референдумі.

Правник зауважив, що Конституція України містить виключні і вичерпні підстави для дочасного припинення повноважень конституційних органів, зокрема парламенту. Такою підставою є недієздатність Верховної Ради – якщо протягом 30 днів чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися, пояснив Микола Оніщук. Також, саме Конституція містить виключні підстави для дострокового (дочасного) припинення повноважень Президента України, Уряду тощо.

У цьому відношенні, за словами Миколи Оніщука, Конституція та чинний Закон України «Про всеукраїнський референдум» є узгодженими. «Оскільки, відповідно до ст. 3 цього закону за предметом всеукраїнський референдум не може передбачати питання довіри (недовіри) конституційним органам чи посадовим особам», - додав експерт.

Згідно закону, самі референдуми поділяються на конституційні, ратифікаційні, законодавчі та загальні. При цьому загальний референдум не може бути проведений з питань, які врегульовані безпосередньо Конституцією, повідомляє прес-служба Інституту правової політики.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.