​Справу розтрати коштів ЗСУ під час закупівлі двигунів на Львівському бронетанковому заводі скеровано до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати 14,5 млн грн під час закупівлі двигунів для потреб Збройних Сил України (ЗСУ) і склали обвинувальний акт стосовно посадових осіб ЗСУ та державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» (далі — ДП «ЛБТЗ»). 11 липня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до Солом’янського районного суду м. Києва для розгляду по суті, повідомляє прес-служба НАБУ.


Зокрема, статус обвинувачених у справі мають п’ятеро осіб:

- директор ДП «ЛБТЗ» (ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України, ч.2 ст.366 КК України);

- заступник директора ДП «ЛБТЗ» з комерційних питань (ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України);

- начальник Центрального бронетанкового управління ЗСУ, генерал-майор (ч.5 ст.191 КК України);

- начальник відділу в управлінні ЦБТУ ЗСУ, полковник (ч.5 ст.191 КК України);

- засновник ТОВ «Булет Лайн» (ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України).

За версією слідства, у 2015 році вказані особи у змові зі засновником ТОВ із ознаками фіктивності та за участі інших фірм розробили та реалізували корупційну схему із закупівлі запасних частин та комплектуючих до бронетанкового озброєння і техніки, чим вчинили розтрату бюджетних коштів.

У 2015 році ДП «ЛБТЗ» мав поставити Центральному бронетанковому управлінню Збройних Сил України (ЦБТУ ЗСУ) 40 нових двигунів В-46-6 для танків Т-72, за що отримав від ЦБТУ ЗСУ 28,56 млн грн. За документами, «ЛБТЗ» придбав двигуни у ТОВ «Булет Лайн» і поставив ЦБТУ ЗСУ. Насправді ж, як з’ясувало слідство, двигуни надійшли на завод від третьої сторони без жодних документів; договір із ТОВ був виготовлений лише для приховання реального місця постачання, а двигуни були не новими, а такими, що були у використанні та пройшли капітальний ремонт. До того ж, ці самі двигуни у 2008–2009 вже були реалізовані підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України. За версією слідства, внаслідок таких дій державному бюджету завдано збитків на суму 14,5 млн грн.

Розслідування вказаних фактів детективи НАБУ розпочали у листопаді 2016 року.

Про підозру особам, причетним до реалізації корупційної схеми з закупівлі двигунів, повідомлено 14 липня 2017 року.

3 березня 2018 року цим особам та їхнім захисникам відкрили доступ до матеріалів слідства.

У разі обвинувального вироку суду за вчинення зазначених правопорушень посадовцям загрожує до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати відповідні посади та конфіскацією майна.

Фото Zaxid.net



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.