​Пішли на You! У боротьбі з антикорупціонерами влада пішла обшуками проти YouControl

Зранку, 23 березня, почались обшуки СБУ у керівників та співробітників компанії YouControl вдома та в офісі, а також у технічних партнерів YouControl, таких як Ковтонюк Олексій (ТОВ «Вішну»), Соколов Ігор (ТОВ «Шерон Інтернейшнл) та їх родичів. Про це компанія YouControl повідомляє на своєму офіційному сайті youcontrol.com.ua.


Підстава проведення обшуків - рішення судді Шевченківського районного суд за 359 ст. Кримінального кодексу Стаття 359 ч.2 «Не законні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації» від 3 березня 2017 р. Рішення судді відбулось на основі клопотання, яке мотивовано тим, що «в період з 2015 року по теперішній час представники спеціальних та розвідувальних органів рф, діючи за попередньою змовою з представниками створених в Україні об’єктів господарювання, вчиняють незаконний збут та використання електронно-обчислювальних машин, мобільних телефонів та програмного забезпечення російського виробництва, що відносять до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації».

Під час обшуку адвоката не допустили до слідчих дій (незважаючи на відповідне посвідчення та договір про правову допомогу), офіс заблокували. Згодом дозволили присутність лише в квартирі гендиректора Сергія Мільмана. Обшуки пройшли в 11 місцях: офісі, в квартирах керівників, співробітників, у партнерів-підрядників та їх сімей. Було задіяно близько ста співробітників СБУ. Вилучили як офісні, так і власні ноутбуки, планшети, телефони (понад 100 одиниць оргтехніки), всю готівку співробітників та їх батьків і родичів.

Згодом прес-центр СБУ без згадування назви компанії опублікував звіт про те, що вони «...виявили телекомунікаційне обладнання, на якому зберігалася незаконно отримана інформація». Симптоматично, у новині про співпрацю з рф вже не йдеться, а пишуть про «копіювання зловмисниками інформації, зокрема з систем та мереж Міністерства юстиції, фіскальної служби та Державної судової адміністрації України».

При тому, що Законом «Про доступ до публічної інформації» прописана можливість такої діяльності: «Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту» (стаття 10-1, http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2939-17).

Адвокат і заступник директора YouControl з правових питань Даніїл Глоба дав офіційний коментар про ситуації з обшуками у компанії:

«Сьогодні зранку, 23 березня, почались обшуки СБУ у співробітників нашої компанії вдома та в офісі. Підстава – рішення судді Шевченківського районного суд у 359 ст. Кримінального кодексу «Стаття 359. Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації» від 3 березня 2017 р. У даному випадку мова йде про те, що компанією YouControl незаконно використовується доступ до відкритих державних реєстрів.

Це парадоксальна річ, адже законом передбачена відкрита можливість доступу до реєстрів будь-яких осіб, вільне копіювання, використання, поширення даних та іншої інформації, котра є відкритою і публічною. Це пряма норма закону, і не давати це – правовий нігілізм.

У даному випадку співробітники СБУ України хочуть провести обшук і виявити всі носії інформації, на яких нібито зберігаються дані.

Мене як адвоката не допустили до проведення слідчих дій до комерц. директора, навіть не дали показати адвокатське посвідчення і договір про правову допомогу. Та ж ситуація повторилась вдома у директора Сергія Мільмана, і те саме відбулось в нашому офісі на Шумського, 1-б. Врешті слідчий узгодив присутність адвоката при обшуку в квартирі Сергія Мільмана, проте в усіх інших місцях його присутність неможлива. Це дивна ситуація, бо у мене є всі підстави як адвоката, захисника, так і представника компанії YouControl як її штатного співробітника. У даний час ми не знаємо, що робиться в офісі з документами і комп'ютерами, з майном співробітників», – розповів Даніїл Глоба.

24 березня компанія провела прес-конференцію, на якій були присутні керівники YouControl (гендиректор Сергій Мільман та комерц. директор Олена Лапа), юрист (Даніїл Глоба), а також представники компаній – технічних партнерів (Олексій Ковтонюк та Ігор Соколов). Компанія YouControl спростовує інформацію про можливість будь-яких зв’язків із рф та інші абсурдні звинувачення. Керівництво вбачає в ситуації ознаки «замовлення» та обурене тиском з боку державних силових органів. Адже YouControl завжди виступав і буде виступати на стороні побудови прозорого бізнесу та очищення його від корупції, що є беззаперечною складовою інтересів нашої держави.

У зв’язку з цим співробітники компанії YouControl збиратимуться на мирний мітинг у вівторок, 28 березня, о 13.00 за адресою вул. Володимирська, 33, м. Київ.

«Ми повністю відкидаємо абсурдні звинувачення, за допомогою яких СБУ намагається тиснути на ІТ-бізнес та антикорупціонерів, та всіма можливими способами захищатимемо нашу компанію та нашу репутацію. Приходьте та захистіть право на прозорий бізнес в Україні!», - повідомили представники компанії.

Фото прес-служби YouControl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.