Микола Сірий вважає, що є декілька варіантів вирішення справи Юлії Тимошенко

17m siriy

 
Адвокат екс-прем'єр-міністра України Микола Сірий вважає, що в умовах, що склалися в Україні, найкращим та найбільш конструктивним і швидким варіантом вирішення справи Юлії Тимошенко є внесення змін до Кримінального кодексу України для декриміналізації статті, за якою її було засуджено.


Про це повідомляє персональний сайт Юлії Тимошенко, передають «Конфлікти і закони».

«Насправді варіантів не безліч, їх число доволі обмежене: три реалістичних і один гіпотетичний. Щодо гіпотетичного. Як свідчить історія, в'язнів дуже часто звільняли революції. Але ж асоціація із Європою означає не лише відкритий шлях до цивілізаційних цінностей, але й відмову від революцій, відтак гіпотетичний знято з порядку дня», - написав Микола Сірий у своїй статті «Справа Тимошенко і міф про президента, який «вирішує все».

Адвокат Юлії Тимошенко вважає три можливі реалістичні варіанти звільнення своєї підзахисної - судовий перегляд вироку, помилування і зміна редакції статті кримінального закону про перевищення влади. «Найкращий, найбільш конструктивний і швидкий останній. Привести у відповідність до вимог демократичного суспільства славнозвісну 365 статтю кримінального закону буде означати не зміну задля однієї особи, а солідний політичний і законодавчий крок для нинішнього і майбутнього поколінь, зокрема і нинішньої влади – як гарантія. Влада колись зміниться», - наголосив він.

Микола Сірий вважає, що судовий перегляд вироку у так званій «газовій» справі є найбільш тривалим процесом. «На сьогодні «оточення» (президента – ред.) забезпечило подвійну відмову в ухваленні скарги до розгляду. Вихід, звісно, є: законодавчо змінити порядок доступу до правосуддя у Верховному суді і привести повноваження найвищої судової інстанції до вимог Конституції», - пояснив адвокат.

«Нарешті третій – помилування. Тема за визначенням делікатна. Чи можна її розвинути на основі обміну крайнощами? З однієї сторони – помилування не можливе за відсутності половини відбутого строку та особистого прохання про помилування, а з іншої – право президента на помилування є абсолютним. Але якщо від крайнощів – до конструктивізму, то абсолютне право має лише абсолютний монарх, а президент сучасної демократичної держави має лише право на помилування виняткового характеру. Чи є виняткові обставини для помилування у справі Юлії Тимошенко? Більш ніж достатньо. Саме про них і слід вести публічний діалог», - підкреслив адвокат.Комментарии

  +0 #1 Анатолий 17 окт. 2013 г., 13:53:01
Удивило заявление Николая Сирого, что помилование невозможно при отсутствии половины отбытого срока наказания. В каком украинском законодательном документе это говорится? По крайней мере, пункт 6 действующего "Положения о порядке осуществления помилования" гласит, что ходатайства о помиловании осужденных, которые не отбыли половины назначенного им срока наказания, МОГУТ БЫТЬ УДОВЛЕТВОРЕНЫ при наличии обстоятельств, которые требуют особенно гуманного отношения.

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Якби автор «Майстра і Маргарити» дожив до наших днів, персонажі його «Собачого серця», напевно, провели б такий діалог з професором

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.