Журналістські організації виступили проти використання ЗМІ у якості пропаганди

bezpeka gurnalisti

 
Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) 17 березня провели у Брюсселі круглий стіл, на якому зібралися представники їх організацій-членів з України та Росії: Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ), Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Союз журналістів Росії (СЖР). Під час круглого столу організації домовилися про спільні заходи, спрямовані на надання підтримки журналістам, а також – про забезпечення професійних етичних норм та безпеки журналістів.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України.

Українські та російські учасники МФЖ погодилися розробити узгоджений план роботи задля підтримки журналістів, які висвітлюють події в Криму, на Майдані в Києві і по всій Україні. Вони виступили зі спільною заявою, у якій наголошують:

«За останні місяці журналісти в Україні потрапили під безпрецедентний за своїм рівнем тиск, зазнали залякувань та насильства під час роботи по висвітленню демонстрацій та протестів, які розпочалися в Києві і поширилися по всій країні. Політичні сили прагнули використовувати ЗМІ в якості інструментів для пропаганди з метою досягнення своїх інтересів».

«Поряд із блискавичним перебігом подій та відносно далекою перспективою покласти край нестабільності, ми закликаємо відповідні органи влади України та Росії гарантувати всім журналістам можливість працювати у вільному та безпечному середовищі, і щоб було припинено будь-який тиск, спрямований на спотворення та маніпуляції новинами.

В результаті цієї продуктивної та позитивної зустрічі було погоджено наступну діяльність:

1. Підтвердити принципи і поняття, закріплені у Декларації Міжнародної федерації журналістів про принципи поведінки журналістів, до яких МФЖ закликає своїх членів, зокрема: повага до істини, прагнення до незалежності та справедливості та принцип не завдавати шкоди.

2. Рішуче підтримати такі цілі, які зараз зазнають утисків - у час національної кризи та під час загрози війни, коли журналісти постають перед вибором - відображати офіційну лінію і згуртуватися навколо національного прапора та коли політики намагаються використовувати такі національні настрої, щоб маніпулювати інформаційними потоками чи навіть змусити журналістів мовчати.

3. Боротися за підтримку довіри до новин та ЗМІ завдяки посиленню вільного обігу новин, інформації та думок з метою забезпечення інформування громадян та сприяння їх формувати свою власну думку.

4. Взяти на себе зобов'язання проводити кампанії серед своїх членів задля того, щоб якість інформації не ставала заплямована пропагандою, та заохочувати їх визначатися на користь об’єктивного висвітлення подій.

5. Проголосити взаємну солідарність у протистоянні тиску, підвищити відповідальність та мобілізувати окремих журналістів підтримувати один одного задля протистояння такому тиску шляхом заохочення солідарності та потужної професійної журналістської етики.

6. Поставити за пріоритет безпеку своїх членів через об'єднання наявних ресурсів та налагодження роботи із Відділом безпеки МФЖ: організувати навчання з питань безпеки, надавати консультативну допомогу щодо кризових та травмуючих обставин, надавати допомогу у випадках медичних потреб та забезпечити захисним спорядженням для захисту. Окрім того, МФЖ та ЄФЖ наголошують на необхідності проведення незалежних розслідувань випадків порушень щодо журналістів, як це зазначено у звіті Міжнародної партнерської місії, яка працювала у Києві у лютому 2014 року.

7. Встановити офіційну координацію дій за участю представників трьох журналістських організацій (НСЖУ, НМПУ та СЖР), щоб проводити моніторинг подій та виконання даної угоди. МФЖ та ЄФЖ залишаються готовими допомагати цим організаціям впродовж усього періоду даної кризи та гарантуватимуть, що всі будуть працювати у тісному контакті, боротися за досягнення спільних цілей та забезпечувати, щоб їх діяльність по захисту журналістів і журналістики завжди відповідали принципам та цінностям солідарності.

Обидві федерації - МФЖ та ЄФЖ - зобов'язуються ґрунтуватися на досвіді їх недавньої поїздки у Київ та закликають всі інші організації - члени МФЖ та ЄФЖ продемонструвати свою солідарність з українськими і російськими колегами та їх журналістськими спілками шляхом одностайної підтримки зустрічей, тренінгів, подій, які ми будемо організовувати в обох країнах задля зміцнення нашої спільної цілі - незалежної від політичних чи комерційних інтересів журналістики.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Якби автор «Майстра і Маргарити» дожив до наших днів, персонажі його «Собачого серця», напевно, провели б такий діалог з професором

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.