Медіа-профспілка погрожує прокуратурі масовими акціями протесту журналістів
- Подробиці
- Опубліковано 20.12.2014 15:15
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3457
Делегати загальних зборів Київської міської організації Незалежної медіа-профспілки України висловили своє обурення пасивністю Генеральної прокуратури, яка зволікає із розслідуванням справ щодо порушень прав журналістів: побиття, затримання, перешкоджання професійній діяльності під час подій Революції Гідності. Загальні збори вважають, що керівництво прокуратури відкрито демонструє небажання доводити цю справу до логічного завершення.
Журналісти - учасники зборів застерігають: якщо така ситуація триватиме й надалі, то медіа-профспілка залишає за собою право ставити питання про відповідність Генерального прокурора України займаній посаді та про професійну придатність посадових осіб, відповідальних за розслідування злочинів щодо журналістів, проводити масові акції протесту, звертатися до міжнародних журналістських організацій.
Київська організація НМПУ вимагає від Генеральної прокуратури України ретельного розслідування та передання до суду всіх матеріалів щодо незаконного арешту, затримання, завдання тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості журналістам, завдання матеріальних збитків - пошкодження високовартісного професійного обладнання під час масових акцій, які проходили на Майдані Незалежності, в центрі м. Києва та у інших регіонах України з листопада 2013 р. по лютий 2014 р.
Медіа-профспілка нагадує, що за час Євромайдану внаслідок незаконних дій міліції, зокрема співробітників спецпідрозділу міліції «Беркут», постраждало понад 300 журналістів.
Однак кримінальне провадження, порушене прокуратурою за фактом зловживання владою (ч.3 ст.364 КК України) та перешкоджання професійній журналістській діяльності (ч.1 ст.171 КК України) - залишається досі не розслідуваним. Жоден із міліціонерів, який бив журналістів або стріляв по них - не притягнутий до кримінальної відповідальності.
Київська організація НМПУ вимагає від слідчих органів притягнути до відповідальності не лише виконавців (рядовий та сержантський склад спецпідрозділів), але й офіцерів молодшого та старшого офіцерського складу, які своїми діями або бездіяльністю сприяли нападам на журналістів.
Розслідування повинно бути закінчене у найкоротші терміни, а всі матеріали - передані до суду та досліджені у відкритому та неупередженому судовому засіданні.
Також з цієї категорії...
Вертухаи не смягчили условия содержания...
17 янв. 2014 г.
Харьковские судьи поощряют сепаратизм
26 июл. 2014 г.
Загальноукраїнська квартирна афера – як...
10 авг. 2015 г.
Набираючі популярність...
В Індонезії стався землетрус магнітудою...
18 нояб. 2022 г.
Історія Стамбульської капітуляції - це...
20 июн. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
1 июл. 2024 г.
Останні новини
22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській землі21.01.2025 12:16
1600 кацапів подохло мигулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі