Законопроект Геращенко надає «силовикам» інструмент для переслідування учасників акцій протесту
- Подробиці
- Опубліковано 15.03.2015 20:24
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2639
Законопроект Геращенко не ліквідує проблему «проплачених», а тим паче «адміністративно мотивованих» мітингів, але надає «силовикам» інструмент для переслідування учасників акцій протесту. Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав Володимир Чемерис.
Член колегії МВС, нардеп (фракція «Народний фронт»), А. Геращенко, заявив про свою чергову законодавчу ініціативу – законопроект «Про внесення доповнення до Кримінального кодексу України щодо підкупу учасника масового заходу».
Проект ще не внесено до Ради. Взагалі Геращенко і ця фракція просто фонтанують усілякими ініціативами на кшталт офіційного запровадження катувань etc, які, слава Богу, так і залишаються ініціативами. Але цей законопроект про запровадження кримінальної відповідальності за «проплачені» мітинги (штраф, 3-5 років) вже набув резонансу у ФБ, тому на нього варто відреагувати.
Проблема «проплачених» мітингів існує вже давно. Існує також і суспільна проблема «адміністративно мотивованих» мітингів, про які, на жаль, законодавці сьогодні чомусь не згадують. «Проплаченими», а також «адміністративно мотивованими» мітингами завжди користувалися як опоненти влади, так і влада. І за Кучми, і за Ющенка, і за Януковича, і зараз (в т. ч. представники «Народного фронту»).
Вирішувати цю проблему у законодавчому полі намагалися не раз. Принаймні, з 2005-го, коли розроблялися проекти про мирні зібрання. Я тоді був прихильником санкцій щодо організаторів проплати.
Але у ході дискусії, у якій взяли участь і представники МВС, дійшли до висновку, що трактувань факту передачі коштів від однієї особи до іншої може бути дуже багато. І довести у суді, що, оскільки пан Х передав після мітингу кошти пану У, то мітинг «проплачений», практично неможливо. Вірніше, можливо, якщо міліції і судам щодо конкретного мітингу дадуть вказівку «фас». Тому питання законодавчого переслідування «проплачених» мітингів було знято з дискусії.
Таке законодавство не ліквідує проблему, але надає силовим структурам інструмент для переслідування організаторів акцій протесту.
Конкретний приклад, як може бути застосована «ініціатива» Геращенка. Шахтарі Нововолинська протестують проти невиплати зарплат. Вони хочуть їхати до Києва, до Кабміну, який є адресатом їх вимог. Коштів у них немає (зарплати не платять). Профспілка (громадська організація, приватні особи) надає їм ці кошти. Кияни, які співчувають шахтарям, надають їм можливість переночувати у себе вдома. Вартість цих коштів і послуг, очевидно, перевищує 3% мінімальної зарплати. Тобто за законопроектом є «неправомірною вигодою». Організаторів мітингу міліція справляє у СІЗО.
Очевидно, така ініціатива наближеного до міністра депутата урядової фракції спрямована саме на переслідування протестних акцій, які все далі набирають розмаху. А зовсім не на ліквідацію «проплачених» і, тим паче, «адміністративно мотивованих» мітингів, про які урядовці, зрозуміло, намагаються не згадувати.
Також з цієї категорії...

Будинок старого Азарова у Києві...
29 дек. 2014 г.

За жорстоке вбивство колишньої працівниці...
4 февр. 2015 г.

ГПУ розслідує розкрадання коштів на...
14 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...

Матч Ліги Європи у Амстердамі...
8 нояб. 2024 г.

Інформація про поширення у місті...
23 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
28 апр. 2025 г.
Останні новини
28.04.2025 09:12
1160 москалів подохло минулої доби на українській землі27.04.2025 10:03
1030 кацапів подохло минулої доби на українській землі26.04.2025 09:12
1110 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим 24 Каналу у воєнному зведенні за 25 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі