Незалежна медіа-профспілка України обурена діями Миколаївської Служби безпеки України щодо журналіста Олега Деренюги
- Подробиці
- Опубліковано 26.08.2016 11:24
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1300
Комітет Незалежної медіа-профспілки України глибоко стурбований фактом протиправного затримання Миколаївською обласною Службою безпеки України місцевого журналіста, координатора руху «Під контролем» та редактора сайту «НікВєсті» - Олега Деренюги.
Ми вважаємо, що дії правоохоронних органів здійснюються з метою чинення морального тиску на журналіста. Звертаємо також особливу увагу на грубі порушення процесуального законодавства, а саме ст. 160, 164 КПК України, згідно з якою тимчасовий доступ до речей та документів надається лише на підставі ухвали слідчого судді, ст. 163 КПК України, яка встановлює, що розгляд клопотання про надання тимчасового доступу відбувається у присутності власника, а також ч.2 ст. 168 КПК України, яка передбачає, що тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів, систем зв’язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюються лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду.
Також порушено ст.59 Конституції України – журналістові не було надано право на правову допомогу, яке конституційно гарантується кожному громадянинові України.
Нагадаємо, що 24 серпня у День Незалежності України спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Миколаївської обласної Служби безпеки України – Микола Вілкул – запросив журналіста начебто на розмову. Під час зустрічі журналістові повідомили, що з його номеру телефону був здійснений дзвінок із повідомленням про замінування Соборної площі міста Миколаєва, а також, що за цим фактом відкрито кримінальне провадження. Упродовж чотирьох годин журналіста допитували без присутності адвоката та вилучили його телефонний пристрій задля проведення експертизи.
Всі вище наведені аргументи мають ознаки порушення прав журналіста, тому ми звертаємось до:
Служби безпеки України з вимогою провести належне службове розслідування щодо перевищення повноважень осіб, які затримали журналіста 24 серпня.
Генеральної прокуратури України з вимогою забезпечити належний процесуальний контроль, надати належну правову оцінку діям правоохоронних органів.
Уповноваженого з прав людини з проханням вжити належних заходів задля недопущення подібних порушень прав та свобод журналістів.
Ради з питань свободи слова та захисту професійної журналістської діяльності при Президентові України розглянути випадок порушення прав журналіста та вжити належних заходів та унеможливити подібні утиски свободи слова.
Голови Комітету з питань свободи слова та інформації з проханням вжити належних заходів задля недопущення подібних порушень прав та свобод журналістів.
Також з цієї категорії...

Родіон Кірєєв повинен забути дорогу...
30 апр. 2013 г.

Під загрозою судимості посадовець відшкодував...
27 авг. 2014 г.

На кременчуцьку телекомпанію «Візит» місцева...
19 сент. 2014 г.
Набираючі популярність...

Трампізм-путінізм, на який хворіє багато...
16 мая 2025 г.

Оперативники затримали двох іноземців за...
16 мая 2025 г.

У Вашингтоні застрелили двох співробітників...
22 мая 2025 г.
Останні новини
22.05.2025 12:18
Знешкоджено 112 ворожих БпЛА22.05.2025 08:48
870 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 травня обговорили наступні теми:
Коментарі