Що мав на увазі Генпрокурор, коли вчора заявив, що існування ОЗУ януковича підтверджується вироками 30 судів?
- Подробиці
- Опубліковано 18.01.2018 15:07
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1413
Поняття ОЗУ (організоване злочинне угрупування) в Кримінальному кодексі немає. Тобто, що ж підтвердив суд? Може, він мав на увазі «організована група», то це ОГ. Чи, може, «злочинна організація» - то це «ЗО».
Потім Генпрокурор повідомив про «30 вироків судів, за якими засуджено 30 осіб-учасників злочинної схеми розкрадання і відмивання коштів у загальній сумі 1,5 млрд доларів».
Щоправда, прізвища підсудних та приблизний час винесення цих вироків Генпрокурор не згадав. А шкода. Бо його заява не дає можливості знайти у Єдиному державному судовому реєстрі хоч один такий вирок.
Давайте спробуємо пошукати вироки по згаданому ним злочину «відмивання коштів». Очевидно, йдеться про ст. 209 ККУ - легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
За 2017 рік в Реєстрі є 17 вироків за цією статтею, але фактично їх там - 13. 3 - це ухвали і 1 - не завантажується.
Так от, з 13 вироків лише у 4-х згадується про організовану групу та злочинну організацію. А в Києві з цих 4-х винесено лише один вирок, засудженого звільнили від покарання. Ні про які офшори у тих 4-х вироках не йдеться, та й суми проходять замалі для януковича і ко.
Цікаво, що за відмивання коштів у нас строго не судять. З 13 вироків, винесених у 2017 році, реально відбуває покарання лише одна особа. Три вироки виправдовувальні. У 2-х - легалізацію (відмивання) доходів не змогли довести. В усіх інших - звільнили від покарання або призначили позбавлення волі з випробуванням.
Може, Генпрокурор мав на увазі вироки щодо легалізації (відмивання) доходів, винесені у 2016-му році? У 2016 в Реєстрі 16 вироків, лише три з них винесено в Києві. Але по цих вироках київських судів - один виправдовувальний, у 2-х інших не згадуються злочинна організація чи організована група і засуджені звільнені від покарання.
Враховуючи важливість питання, прес-служба Генпрокурора мала б роз’яснити, про що говорив Генпрокурор, про які саме вироки, хто за ними засуджений і яке покарання призначене. А також чи не помилився Генпрокурор у кваліфікації, може, йшлося у вироках про інші злочини і дійсно доведено факт існування злочинної організації.
Таке уточнення є надзвичайно важливим, аби суспільство мало чітку відповідь на просте запитання - чи визнали суди України факт створення злочинної організації януковичем та його соратниками, за які саме злочини члени цієї організації засуджені і яке покарання їм призначено.
Anna Maliar, facebook.com
Фото 112.international
Також з цієї категорії...

Правоохоронці викликали Тягнибока на понт
7 мая 2010 г.

Експерт: Є шанс, що законотворчі...
4 июл. 2012 г.

Донецкие парни битой и молотком...
5 февр. 2014 г.
Набираючі популярність...

Знахабнілі представники слуг народу: урвати...
30 мар. 2025 г.

Трамп проти судів - останній...
18 апр. 2025 г.

У Києві затримали двох братів...
18 апр. 2025 г.
Останні новини
18.04.2025 09:59
Збито 3 крилатих ракети та 23 ворожих БпЛА18.04.2025 09:52
1530 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 18 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі