​Що мав на увазі Генпрокурор, коли вчора заявив, що існування ОЗУ януковича підтверджується вироками 30 судів?

Поняття ОЗУ (організоване злочинне угрупування) в Кримінальному кодексі немає. Тобто, що ж підтвердив суд? Може, він мав на увазі «організована група», то це ОГ. Чи, може, «злочинна організація» - то це «ЗО».


Потім Генпрокурор повідомив про «30 вироків судів, за якими засуджено 30 осіб-учасників злочинної схеми розкрадання і відмивання коштів у загальній сумі 1,5 млрд доларів».

Щоправда, прізвища підсудних та приблизний час винесення цих вироків Генпрокурор не згадав. А шкода. Бо його заява не дає можливості знайти у Єдиному державному судовому реєстрі хоч один такий вирок.

Давайте спробуємо пошукати вироки по згаданому ним злочину «відмивання коштів». Очевидно, йдеться про ст. 209 ККУ - легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

За 2017 рік в Реєстрі є 17 вироків за цією статтею, але фактично їх там - 13. 3 - це ухвали і 1 - не завантажується.

Так от, з 13 вироків лише у 4-х згадується про організовану групу та злочинну організацію. А в Києві з цих 4-х винесено лише один вирок, засудженого звільнили від покарання. Ні про які офшори у тих 4-х вироках не йдеться, та й суми проходять замалі для януковича і ко.

Цікаво, що за відмивання коштів у нас строго не судять. З 13 вироків, винесених у 2017 році, реально відбуває покарання лише одна особа. Три вироки виправдовувальні. У 2-х - легалізацію (відмивання) доходів не змогли довести. В усіх інших - звільнили від покарання або призначили позбавлення волі з випробуванням.

Може, Генпрокурор мав на увазі вироки щодо легалізації (відмивання) доходів, винесені у 2016-му році? У 2016 в Реєстрі 16 вироків, лише три з них винесено в Києві. Але по цих вироках київських судів - один виправдовувальний, у 2-х інших не згадуються злочинна організація чи організована група і засуджені звільнені від покарання.

Враховуючи важливість питання, прес-служба Генпрокурора мала б роз’яснити, про що говорив Генпрокурор, про які саме вироки, хто за ними засуджений і яке покарання призначене. А також чи не помилився Генпрокурор у кваліфікації, може, йшлося у вироках про інші злочини і дійсно доведено факт існування злочинної організації.

Таке уточнення є надзвичайно важливим, аби суспільство мало чітку відповідь на просте запитання - чи визнали суди України факт створення злочинної організації януковичем та його соратниками, за які саме злочини члени цієї організації засуджені і яке покарання їм призначено.

Anna Maliar, facebook.com

Фото 112.internationalКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Нове високоточне озброєння, яке надходить українському війську, дозволяє змінити підходи до застосування тактичних підрозділів

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.