​Що мав на увазі Генпрокурор, коли вчора заявив, що існування ОЗУ януковича підтверджується вироками 30 судів?

Поняття ОЗУ (організоване злочинне угрупування) в Кримінальному кодексі немає. Тобто, що ж підтвердив суд? Може, він мав на увазі «організована група», то це ОГ. Чи, може, «злочинна організація» - то це «ЗО».


Потім Генпрокурор повідомив про «30 вироків судів, за якими засуджено 30 осіб-учасників злочинної схеми розкрадання і відмивання коштів у загальній сумі 1,5 млрд доларів».

Щоправда, прізвища підсудних та приблизний час винесення цих вироків Генпрокурор не згадав. А шкода. Бо його заява не дає можливості знайти у Єдиному державному судовому реєстрі хоч один такий вирок.

Давайте спробуємо пошукати вироки по згаданому ним злочину «відмивання коштів». Очевидно, йдеться про ст. 209 ККУ - легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

За 2017 рік в Реєстрі є 17 вироків за цією статтею, але фактично їх там - 13. 3 - це ухвали і 1 - не завантажується.

Так от, з 13 вироків лише у 4-х згадується про організовану групу та злочинну організацію. А в Києві з цих 4-х винесено лише один вирок, засудженого звільнили від покарання. Ні про які офшори у тих 4-х вироках не йдеться, та й суми проходять замалі для януковича і ко.

Цікаво, що за відмивання коштів у нас строго не судять. З 13 вироків, винесених у 2017 році, реально відбуває покарання лише одна особа. Три вироки виправдовувальні. У 2-х - легалізацію (відмивання) доходів не змогли довести. В усіх інших - звільнили від покарання або призначили позбавлення волі з випробуванням.

Може, Генпрокурор мав на увазі вироки щодо легалізації (відмивання) доходів, винесені у 2016-му році? У 2016 в Реєстрі 16 вироків, лише три з них винесено в Києві. Але по цих вироках київських судів - один виправдовувальний, у 2-х інших не згадуються злочинна організація чи організована група і засуджені звільнені від покарання.

Враховуючи важливість питання, прес-служба Генпрокурора мала б роз’яснити, про що говорив Генпрокурор, про які саме вироки, хто за ними засуджений і яке покарання призначене. А також чи не помилився Генпрокурор у кваліфікації, може, йшлося у вироках про інші злочини і дійсно доведено факт існування злочинної організації.

Таке уточнення є надзвичайно важливим, аби суспільство мало чітку відповідь на просте запитання - чи визнали суди України факт створення злочинної організації януковичем та його соратниками, за які саме злочини члени цієї організації засуджені і яке покарання їм призначено.

Anna Maliar, facebook.com

Фото 112.international



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За минувшие сутки рашисты ударили Искандером по железной дороге в Смиле - поражена гражданская инфраструктура и логистические сообщения

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.