Київрада виступає адвокатом комерційних структур

Фото «Конфлікти та закони»

Згідно конституції України, влада – повністю повинна уособлювати інтереси народу. Але фарс українського сьогодення полягає у тому, що ті, хто на гарних обіцянках дотримання порядку і справедливості прокладає собі шлях до владних кабінетів, потому зовсім забувають про громаду, яка їх висунула, і починають діяти не в її інтересах, а – навпаки. І народ не може наказати знахабнілих можновладців, оскільки законодавство виписано у такий спосіб, що відізвати депутатів, які не виконують даних громаді обіцянок, - неможливо. Ось і хазяйнують такі «народні обранці» так, аби набити грошвою власні кишені. Та ще й знущаються з виборців, наголошуючи, що буцімто народ заслуговує на владу, яку обирає. А що у громад нині немає важелів впливу на таких можновладців – замовчують, оскільки усвідомлюють власну безкарність. І те, що на наступних виборах за них ніхто не проголосує – їх не обходить, оскільки партійні списки ж закриті, і навіть якщо партія, чи блок, до якого вони нині належать, не пройде, такі «господарники» вже купили собі місця у списках партій, які, можливо, можуть прийти до влади.

Адвокат Роман Титикало (ліворуч) та позивач по справі Віктор Ткаченко.
Фото «Конфлікти та закони»


Тож і «ґаздують» можновладці, розкрадаючи державу та знущаючись над представниками громад. Навіть більше: нині деякі ради, не криючись, будучи впевненими у власній безкарності, повністю ігнорують інтереси громад, стаючи на захист комерційних структур, які зацікавленні в отриманні земельних наділів та бюджетних коштів.
 
Київська рада теж не є виключенням. За останні декілька років вже стільки писалось про шкоду, яку ці «народні обранці» нанесли столиці – що й говорити нічого. В демократичній державі таких депутатів вже давно б притягнули до кримінальної відповідальності. А в Україні – їх ніхто не чіпає. А якщо хтось і робить спробу звернутись до суду з приводу незаконно прийнятих радою рішень, то позивача одразу звинувачують у політичному замовленні.
 
От депутати Київради і не переймаються тим, що шкодять громаді, яка їх обрала. І доволі відверто і знахабніло стають на захист тих же забудовників, яким, згідно з ухвалою суду, на певний період часу заборонено проводити будь-які роботи на спірній ділянці, яку ті ж депутати підкинули забудовнику задарма.
 
Як з’ясувалось, для народних обранців від київської громади бажання догодити забудовнику, який за безцінь отримав земельну ділянку, сильніше, аніж відстояти права виборців. Так представники громади, які нині відвойовують у забудовника земельну ділянку, на якій розташовано сквер імені Стуса, з подивом виявили, що у судових тяганинах Київрада тягне руку за забудовником, оскільки не бажає повертати йому гроші, отримані за продаж цієї ділянки.
 
Преса вже неодноразово писала про те, що Київрада незаконно прийняла розпорядження про продаж скверу імені Стуса під забудову. Обурена громадськість тоді навіть зібрала велику кількість підписів з вимогою скасувати рішення Київради про продаж цієї землі. Проте одна річ – підписи незадоволених громадян, інша – мінімальні кошти до бюджету і певний заробіток для власної кишені. Тож депутати повивчали підписи мешканців у комітетах і дійшли висновку, що вони не такі вже й важливі, оскільки  більш вагомим аргументом щодо непогодження з вимогами населення є повернення коштів забудовнику. А гроші повертати ніхто й не збирався.
 
Тож, зважаючи на небажання депутатів відміняти своє рішення, представники громади звернулись до суду, аби вже у судовому порядку відмінити розпорядження Київради про продаж скверу імені Стуса. У своєму позові до Київської міської ради та Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ «ЕТРЕКС» громада просила суд визнати незаконним та скасувати рішення Київської міської ради від 14 червня 2007 року N 811/1472  та визнати недійсним нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу земельної ділянки від 14.08.2007 року, а також визнання недійсним державного акту на право власності на цю земельну ділянку.
 
Аби убезпечити сквер від вандалізму зі сторони забудовника, громада також подала  до суду заяву про забезпечення позову. І суд своєю ухвалою заборонив забудовнику проводити на спірній ділянці будь-які роботи до моменту закінчення розгляду справи (хоча забудовник і робив спробу у судовому порядку заборонити громадянам України протестувати проти його дій).
 
Але що цікаво: виявилось, що «КОМПАНІЇ «ЕТРЕКС» у цьому випадку навіть не треба шукати адвоката, оскільки добровільним захисником цієї структури виступила Київрада. Вона, як зацікавлена сторона, стала на захист забудовника (хіба її цікавить думка громадськості?!), а тому і подала апеляційну скаргу на ухвалу про забезпечення позову (щодо заборони проведення будівельних робіт на час судового процесу).
 
І наразі виходить: якщо апеляційний суд підтримає цю скаргу, це - розв’яже руки забудовнику і він зможе на законній підставі (навіть якщо суд до Київради та «КОМПАНІЇ «ЕТРЕКС» ще триватиме) знищити ті зелені насадження, які ще лишились у сквері. А отже своїми діями Київрада ще раз  довела, що інтереси громади її не обходять. Її завдання – виступати адвокатом забудовника і захищати його інтереси.
 
І нині громаді треба «молитись» на суддів апеляційного суду, аби вони не задовольнили апеляційну скаргу Київради і не скасували ухвалу Сятошинського суду м. Києва про забезпечення позову щодо проведення будівельних робіт на час судового процесу, адже якщо судді погодяться з доводами Київради, забудовник дуже швидко зробить все можливе, аби знищити сквер, а потому у всіх документах зазначатиме, що на цьому місці дерев не було, а отже воно підходить під будівництво офісного центру.
Але якщо Святошинський суд Києва стане на захист громади, то це буде перший безпрецедентний випадок, коли судді доведуть, що інтереси громади вищі за комерційні. Проте, поживемо - побачимо…
 
Оксана КОТОМКІНА
 


Комментарии

  +0 #1 Вова 10 окт. 2009 г., 19:01:15
Да Кеврада отрабатывет полученные деньги. И суды тоже. А правила этой игры разработанные ранее Верховной Радой, жддлсвоих нужд.

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулого тижня троє бійців ЗС України загинули. Один захисник дістав поранення, ще один - бойове травмування

подробнее

Опрос

До яких дій Ви готові вдатися у разі російської інтервенції в Україну?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.