​У так званому «новому» мінському договорняку росія починає і виграє, поки що

Що до проекту так званого нового Мінського протоколу, який вже оприлюднили ЗМІ і який може бути підписаний вже 25 березня. У тексті проекту документу йдеться про домовленості щодо чотирьох питань:


1. Обмін 51/40 з числа встановлених. Ви пам’ятаєте це дотепне визначення від путіна - всіх встановлених на всіх встановлених. Не даремно він юрист за освітою. Одне слово «встановлених» дає можливість безкінечно проводити обміни, постійно поповнюючи кількість затриманих новими бранцями і постійно їх встановлювати.

2. Спільний пошук Україною та ОРДЛО нових ділянок для розведення військ. Так-так, у пункті 2 так і написано - Україна і ОРДЛО. Без будь яких згадок, що ОРДЛО це теж Україна.

3. Про відкриття КПВВ у Золотому та Щасті.

4. І найбільш резонансний пункт - про створення Консультативної Ради - спільної з представників України та Окремих районів Донецької та Луганської областей України. Кожна зі сторін матиме по 10 учасників з правом вирішального голосу, а от рф, ОБСЄ, Німеччина, Франція - будуть мати по 1-му представнику з правом дорадчого голосу.

Так, дійсно, в Мінських угодах 2014, 2015 років представники від ОРДЛО ніяк не називались, були просто прізвища і підписи. А тепер в них з’явиться статус - повноважний представник ОРДЛО.

У контексті національних інтересів - для росії це рух вперед, для України - назад.

Чому? Тому що представники уповноважені, тобто їх хтось уповноважив і ми це визнаємо. Визнаємо, що хтось має право уповноважувати людей вести перемовини з Україною від імені засланих російською федерацією збройних банд та іррегулярних сил, які застосовують збройну силу проти України.

По-друге, в цьому і полягає гібридність війни, коли агресор - росія, а сторона перемовин - її штучно створений сателіт, який покликаний справляти враження внутрішнього конфлікту. Тому росія починає і виграє - поки що. Це дуже зручна для агресора конструкція, бо може дозволити в перспективі уникнути міжнародної кримінальної відповідальності.

По-третє, Консультативна Рада створюється з метою сприяти реалізації Комплексу заходів з виконання Мінських угод від 2015 року. Це говорить про дві новини і обидві погані. Ми не виходимо з формату Мінських угод. путін не хоче припиняти стріляти, тому треба створити комісію, яка буде контролювати комісію, яка вже контролює комісію, яка стежить за припиненням вогню. Простою мовою - це створювати видимість якогось руху, хоча насправді процес відступу росії з України заморожений.

Тепер щодо державної зради. Коли ви вживаєте це словосполучення, завжди зазначайте - ви говорите в політичному контексті чи в юридичному.

З політичної точки зору, створення такої Консультативної Ради послаблює позицію України, бо, фактично, це умови агресора і, власне, він від цього виграє. Тобто, це не проукраїнська політична позиція.

Можливо, в такому рішенні є якийсь стратегічний сенс, бо ми не все знаємо, тоді влада повинна це пояснити і зняти питання та побоювання суспільства.

З юридичної ж точки зору, не поспішайте будь-які дії називати злочином. У Кримінальному кодексі є лише три форми вчинення державної зради і розширене тлумачення не дозволяється. Які це форми? 1. Перехід на бік ворога (це в буквальному розумінні перетин лінії фронту, перехід на службу до ворога). 2. Шпигунство. 3.Надання іноземній державі допомоги у підривній діяльності проти України. Цю форму державної зради складно деталізувати, бо в законодавстві немає визначення підривної діяльності. І це величезне питання - чи могла бути в даній ситуації саме підривна діяльність.

Тож, до перевірки правоохоронними органами, я би не поспішала саме з юридичною оцінкою. Якщо такий текст став наслідком роботи на ворога, виконання вказівок ворога тощо - тоді можна говорити про зраду, якщо ж це самостійна політична позиція української сторони, тоді це саме так і треба сприймати. Тим більше, що «ОРДЛО» - це офіційна назва тимчасово окупованих територій, згідно українського законодавства. Тому, формально, вона має право на існування в будь-яких документах, допоки ми законодавчо не встановимо інше.

Anna Maliar, facebook.com

Посилання на текст так званого Мінського протоколу: zn.ua

Учасники мінських угод 2014. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.