У так званому «новому» мінському договорняку росія починає і виграє, поки що
- Подробиці
- Опубліковано 13.03.2020 18:39
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2030
Що до проекту так званого нового Мінського протоколу, який вже оприлюднили ЗМІ і який може бути підписаний вже 25 березня. У тексті проекту документу йдеться про домовленості щодо чотирьох питань:
1. Обмін 51/40 з числа встановлених. Ви пам’ятаєте це дотепне визначення від путіна - всіх встановлених на всіх встановлених. Не даремно він юрист за освітою. Одне слово «встановлених» дає можливість безкінечно проводити обміни, постійно поповнюючи кількість затриманих новими бранцями і постійно їх встановлювати.
2. Спільний пошук Україною та ОРДЛО нових ділянок для розведення військ. Так-так, у пункті 2 так і написано - Україна і ОРДЛО. Без будь яких згадок, що ОРДЛО це теж Україна.
3. Про відкриття КПВВ у Золотому та Щасті.
4. І найбільш резонансний пункт - про створення Консультативної Ради - спільної з представників України та Окремих районів Донецької та Луганської областей України. Кожна зі сторін матиме по 10 учасників з правом вирішального голосу, а от рф, ОБСЄ, Німеччина, Франція - будуть мати по 1-му представнику з правом дорадчого голосу.
Так, дійсно, в Мінських угодах 2014, 2015 років представники від ОРДЛО ніяк не називались, були просто прізвища і підписи. А тепер в них з’явиться статус - повноважний представник ОРДЛО.
У контексті національних інтересів - для росії це рух вперед, для України - назад.
Чому? Тому що представники уповноважені, тобто їх хтось уповноважив і ми це визнаємо. Визнаємо, що хтось має право уповноважувати людей вести перемовини з Україною від імені засланих російською федерацією збройних банд та іррегулярних сил, які застосовують збройну силу проти України.
По-друге, в цьому і полягає гібридність війни, коли агресор - росія, а сторона перемовин - її штучно створений сателіт, який покликаний справляти враження внутрішнього конфлікту. Тому росія починає і виграє - поки що. Це дуже зручна для агресора конструкція, бо може дозволити в перспективі уникнути міжнародної кримінальної відповідальності.
По-третє, Консультативна Рада створюється з метою сприяти реалізації Комплексу заходів з виконання Мінських угод від 2015 року. Це говорить про дві новини і обидві погані. Ми не виходимо з формату Мінських угод. путін не хоче припиняти стріляти, тому треба створити комісію, яка буде контролювати комісію, яка вже контролює комісію, яка стежить за припиненням вогню. Простою мовою - це створювати видимість якогось руху, хоча насправді процес відступу росії з України заморожений.
Тепер щодо державної зради. Коли ви вживаєте це словосполучення, завжди зазначайте - ви говорите в політичному контексті чи в юридичному.
З політичної точки зору, створення такої Консультативної Ради послаблює позицію України, бо, фактично, це умови агресора і, власне, він від цього виграє. Тобто, це не проукраїнська політична позиція.
Можливо, в такому рішенні є якийсь стратегічний сенс, бо ми не все знаємо, тоді влада повинна це пояснити і зняти питання та побоювання суспільства.
З юридичної ж точки зору, не поспішайте будь-які дії називати злочином. У Кримінальному кодексі є лише три форми вчинення державної зради і розширене тлумачення не дозволяється. Які це форми? 1. Перехід на бік ворога (це в буквальному розумінні перетин лінії фронту, перехід на службу до ворога). 2. Шпигунство. 3.Надання іноземній державі допомоги у підривній діяльності проти України. Цю форму державної зради складно деталізувати, бо в законодавстві немає визначення підривної діяльності. І це величезне питання - чи могла бути в даній ситуації саме підривна діяльність.
Тож, до перевірки правоохоронними органами, я би не поспішала саме з юридичною оцінкою. Якщо такий текст став наслідком роботи на ворога, виконання вказівок ворога тощо - тоді можна говорити про зраду, якщо ж це самостійна політична позиція української сторони, тоді це саме так і треба сприймати. Тим більше, що «ОРДЛО» - це офіційна назва тимчасово окупованих територій, згідно українського законодавства. Тому, формально, вона має право на існування в будь-яких документах, допоки ми законодавчо не встановимо інше.
Anna Maliar, facebook.com
Посилання на текст так званого Мінського протоколу: zn.ua
Учасники мінських угод 2014. Фото АР
Також з цієї категорії...
Адвокатська етика - чи аморальність?
3 нояб. 2009 г.
«Репортери без кордонів» засуджують обшук...
6 апр. 2010 г.
Слідчі ГПУ вважають, що у...
22 янв. 2013 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
На тлі удару рф «експериментальною»...
25 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
27 нояб. 2024 г.
Останні новини
27.11.2024 11:14
1580 москалів подохло минулої доби на українській землі26.11.2024 09:00
1480 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:
Коментарі