У Хмельницькому міліціонери лупцюють уже і адвокатів

Ігор Дем'янов.
Фото автора

«За 55 років моєї адвокатської діяльності це перші відомі мені випадки вчинення таких протиправних дій відносно адвокатів, навіть у часи тоталітаризму такого ставлення до адвокатів не було. Зазначене свідчить не тільки про вчинення відносно адвокатів злочинів, а перш за все, про зазіхання правоохоронних органів на демократичні та правові засади Української держави, адже про рівень демократії у суспільстві свідчить, насамперед, ставлення до адвокатів,» - зазначила член Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури України при КМУ, Заслужений юрист України, адвокат Клара Маргулян під час прес-конференції у Хмельницькому з приводу побиття адвоката міліціонерами.

На цій прес-конференції метри адвокатської справи, серед яких були голови Хмельницької та Рівненської кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури Леонід Гордєєв та Павло Луцюк, представник Асоціації адвокатів України Оксана Каденко та інші, виступили з публічними заявами та вимогами справедливого розслідування та притягнення винних правоохоронців до відповідальності за побиття їх колеги.
 
Як заявив на прес-конференції адвокат Ігор Дем’янов, в ніч з 23 на 24 жовтня 2009 року, під час виконання професійних повноважень, четверо міліціонерів схопили його, заштовхнули у службовий автомобіль та більше двох годин возили містом, погрожуючи вбивством. «Пізніше мене доставили у відділок міліції, де одягли наручники та упродовж чотирьох годин катували, погрожували зґвалтуванням та вбивством,» - сказав І. Дем’янов.
 
Адвокати переконані, що хмельницьким міліціонерам «розв’язала» руки віра у свою безкарність. Адже, як заявляє адвокат Аля Аббасова, лише місяць тому заступник начальника УБОЗ Микола Степанишен з метою створення перешкод у здійсненні професійної діяльності, із застосуванням фізичного впливу та образ, не допустив її до підзахисного, який знаходився у відділку міліції. Вона з тілесними ушкодженнями потрапила в лікарню, а рішення щодо неправомірних дій працівника міліції досі не прийнято.
 
Лише за офіційними джерелами, повідомила Клара Маргулян, в Україні за останній період зафіксовано 93 тисячі незаконних насильницьких дій з боку правоохоронців. “І я не допускаю, що керівництво органів не знає про ці випадки, що міністр цього не знає. Вони знають, проте закривають очі”.
 
Самі ж правоохоронці от що говорять…
 
Помічник начальника УМВС з моніторингу за додержанням прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Микола Роля, щоправда єдиний, хто із запрошених правоохоронців прийшов на захід, зазначив, що вже створена комісія для перевірки фактів, викладених у заяві адвоката Дем’янова.
 
А як йдеться у прес-релізі УМВС України в області, остаточну крапку в конфлікті між адвокатами та хмельницькими міліціонерами буде поставлено після завершення усіх перевірок та розслідувань.
 
«Не станемо заперечувати, що й серед працівників міліції іноді трапляються люди, не гідні носити погони, та правоохоронці одразу намагаються очищувати свої лави від таких колег. Але й адвокатські ряди — не виключення. Й серед них досить часто трапляються такі, які у гонитві за перемогою переступають межу дозволеного, не гребують будь-якими методами досягнення мети та діють негідно, зловживаючи своїм статусом. То чи не краще замість того, аби робити бурю у склянці води, просто дотримуватися елементарних правил професійної етики з обох сторін?», - написано в офіційному міліцейському повідомленні.
 
Та попри це Спілка адвокатів України звернулася до Генерального прокурора України О.І.Медведька, Міністра внутрішніх справ України Ю.В.Луценка, Уповноваженого Верховної Ради України Н.І.Карпачової, голів комітетів Верховної Ради України з приводу фактів побиття адвокатів, порушення професійних прав і гарантій адвокатської діяльності. І вимагає термінового прийняття необхідних заходів реагування на наведені випадки кричущої міліцейської сваволі, порушення конституційних прав людини і притягнення винних до кримінальної відповідальності.
 
Крім безпідставної жорстокості з боку працівників правоохоронних органів, захисники вбачають незаконне втручання у діяльність адвокатів (ст.374 КК України), завідомо незаконне затримання (ст.371 КК України), катування, вчинене працівниками правоохоронних органів (ст. 127 КК України), перевищення влади (ст.365 КК України), незаконне позбавлення волі (ст. 146КК України).
 
Та чи будуть винні покарані - досі не відомо, адже юристи не виключають, що злочин залишиться безкарним...
 
Інна МИХАЙЛОВА 
 


Коментарі

  +0 #1 Андрей 13 нояб. 2009 г., 13:56:04
Это указание Пукача, который родом из Хмельницка. Такие же методы применяют и в других городах. Например, в Киеве-соратник Пукача-Гупало, дает указание делать обыски квартир чесных людей, законопослушных, которые за все платят, подсыпать им в пищу психотропные вещества, делая лицо как у Президента В.ющенка, потом наколоть уколами и отправитьт в психбольницу, а имущество продать по поддельным паспортам. По его указанию делается незаконное задержание лиц, у которых можно вытрясти денги.

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.