​Без кодекса в голові

Як очікувалось, Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 6013 про скасування Господарського кодексу, яким не лише скасовується Господарський кодекс, а й повністю скасовуються ДЕРЖАВНІ УНІТАРНІ ПІДПРИЄМСТВА. Вони, згідно законопроекту, підлягають переформатуванню в АТ або ТОВ.


Після того, як законопроект прийнято в цілому, декілька депутатів від порошенківської Євросолідарності зареєстрували блокуючі постанови, які перешкоджають направлення законопроекту на підписання. У пошуковій системі Верховної Ради ці блокуючі постанови можна знайти під такими номерами: 6013-П, 6013-П1, 6013-П2, 6013-П3, 6013-П4.

Отже, якщо ці депутати дійсно усвідомлюють небезпеку, яку тягне за собою ліквідація ДЕРЖАВНИХ УНІТАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ як форми господарювання, то логічно буде спитати: чи готові автори блокуючих постанов реалізувати своє право ініціювати КОНСТИТУЦІЙНЕ ПОДАННЯ до Конституційного Суду України щодо неконституційності цього законопроекту, зібравши підписи 45 своїх однопартійців?

Те саме стосується і Верховного Суду, представники якого неодноразово висловлювали свої заперечення проти законодавчої ініціативи щодо скасування Господарського кодексу. Відповідно до частини першої статті 52 Закону України «Про Конституційний Суд України», Верховний Суд належить до суб'єктів права на конституційне подання так само, як і 45 депутатів Верховної Ради.

Отже, перевірити щирість заяв публічних осіб, які критикували законопроект № 6013 про скасування Господарського кодексу, але водночас мають визначене статтею 52 Закону України «Про Конституційний Суд України», можуть журналісти, направивши до Верховного суду, а також депутатів-авторів блокуючих постанов до законопроекту № 6013 журналістські запити з такими питаннями:

ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ:

1. Чи планує Верховний Суд реалізувати своє право на конституційне подання щодо конституційності проекту Закону України № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» у разі його підписання Президентом України?

2. Чи планує Верховний Суд офіційно звертатися до Президента України з проханням заветувати проекту Закону України № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» як неконституційний та одночасно попередити Президента України про реалізацію Верховним Судом свого права на конституційне подання щодо конституційності даного законопроекту в разі його підписання?

ДО ДЕПУТАТІВ-АВТОРІВ БЛОКУЮЧИХ ПОСТАНОВ ДО ЗАКОНОПРОЕКТУ № 6013:

1. Чи планує депутат (прізвище, ім'я, по-батькові) ініціювати збір підписів 45 депутатів під конституційним поданням щодо неконституційності проекту Закону України № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» у разі його підписання Президентом України?

Я не маю статусу журналіста, тому не можу відправити журналістський запит до вищенаведених інстанцій. Але хто має офіційний статус журналіста і заперечує проти законопроекту про скасування Господарського кодексу та ліквідації державних унітарних підприємств — ви маєте ще один шанс це зупинити. «Спетляти» і уникати відповіді на такий резонансний журналістський запит вищезгадані особи не зможуть, адже правові наслідки ненадання відповіді на журналістський запит значно вищі, аніж ненадання відповіді на звичайне звернення. Вони змушені будуть надати ґрунтовну та вмотивовану відповідь у випадку, якщо ви направите до них саме журналістський запит. Більше того, Верховний Суд має окрему електронну адресу для журналістських запитів.

Ivan Supryaga, facebook.com
Фото hronikers.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.