«Репортери без кордонів» засуджують обшук у журналістів Олени Білозірської та Олексія Фурмана

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" засудила обшуки у двох українських журналістів і допити їх у міліції. Їхню офіційну заяву вже передрукувала сила-силенна західних ЗМІ і правозахисних організацій.
 
 
Наводимо текст заяви у перекладі українською:

Спроби залякування: міліція допитує двох журналістів, обшукує житло, заволодіває файлами

«Репортери без кордонів» засуджують поведінку київської міліції - через те, що вони допитали онлайн-журналіста і блогера Олену Білозерську (
http://bilozerska.livejournal.com) і фотокореспондента Олексія Фурмана з агенції «Фотолента» (www.phl.ua) і обшукали їхні помешкання в останні кілька днів – у спробі добути інформацію про учасників акцій протесту.

Білозерська і Фурман були викликані у міліцейське відділення, відповідно 30 березня і на початку березня. Їх допитали про певні демонстрації, проведені опозиційними активістами у лютому. Допит відбувся через три дні після того, як міліція, озброєна ордерами на обшук, обшукала їхні квартири і дослідила вміст їхніх комп’ютерів.

Два DVD з фотографіями були взяті з квартири
Білозерської. Два комп’ютерні системні блоки, чотири камери (без плівки всередині) і біля 50 DVD були вилучені з квартири Фурмана. Всі матеріали Фурмана були пізніше йому повернуті.

“Ми засуджуємо те, що з цими двома журналістами обійшлися, як з підозрюваними, не як зі свідками, хоча вони просто виконували свою роботу, висвітлюючи новинну подію. Вилучення журналістських файлів є порушенням українського законодавства. Ми наполягаємо на тому, щоб міліція поважала закон і припинила практику такого роду, яка загрожує свободі медіа».

Організація свободи преси додала: «Ми наполягаємо на негайному поверненні DVD-ROMів Білозерської. Ми також відмічаємо, що методи, використані міліцією, виглядають як розроблені для того, щоб заохотити журналістів займатися самоцензурою».

Білозерська і Фурман сказали, що міліція, перш за все, шукала фото, відеозаписи і друковані матеріали про членів радикального опозиційного руху «Автономний спротив». Вони вилучили фото демонстрантів, які 18 лютого жбурляли яйця з фарбою і димові шашки в київський магазин, який продає хутро, - на знак протесту проти убивства тварин. Один з учасників акції протесту був заарештований на місці.

Сам Фурман був затриманий на три години у день акції протесту, разом з учасником акції, і його фото були досліджені поліцією. Одночасно йому не дозволили побачитись зі своїм юристом, що чекав на вулиці зовні.

Юрист Білозерської, Сидір Кізін, який прийшов до неї додому під час обшуку 27 березня, сказав, що вилучення журналістського матеріалу порушує статтю 17 українського закону про пресу, де сказано: «Журналісти не можуть бути заарештовані або затримані через їхню професійну діяльність, також їхні матеріали не можуть бути вилучені». (Точна цитата: «Службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів і технічних засобів, якими він користується у своїй роботі» - О.Б.).

Під час допиту Білозерської 30 березня міліція пообіцяла повернути її DVD протягом кількох найближчих днів. Матеріали Фурмана всі були повернуті йому того ж дня, після того, як міліція скопіювала його фотографії.

Білозерська сказала «Репортерам без кордонів», що вона, коли висвітлює подібні акції, дуже піклується про те, щоб не фотографувати обличчя учасників, так що жоден не може бути скомпрометований завдяки її фотографіям. Фурман сказав, що він робив так само. Білозерська і Фурман сказали, що вони дуже вдячні за підтримку, яка надійшла від колег-журналістів.
Текст англійською і французькою мовами:
 
 
 


Комментарии

  +0 #1 Holerij 18 июля 2010 г., 9:48:06
Фирташ спрашивает у Хорошковского: - Как тебе удается постоянно ограждать президента от лишних мнений? - Элементарно, Ватсон. Я подарил ему спецпульт от телевизора. И там кнопки только от моих каналов. *** Секретарь докладывает Хорошковскому: -К вам на прием группа журналистов. -Вводите!..., тьху, вяжите!…, то есть - зовите. *** СБУ открыло телефон доверия, по которому может позвонить любой журналист и, рассказать все, что он думает о Хорошковском. По желанию можно указать фамилию, адрес и место работы, но, учитывая определитель номера, пеленгатор и квалифицированную прослушку, это необязательно. *** -Говорят, профессионализм Хорошковского при работе со СМИ уже оценили за рубежом и даже приглашают туда на работу? -Куда именно? -В Северную Корею. *** Янукович вызвал Хорошковского к себе и говорит: - Я за свободу слова. Даже решил учредить новый праздник «День свободы слова». - Очень мудро, Виктор Федорович. Одного дня в году им для этого вполне достаточно.

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Сейчас западный мир сконцентрирован на дипломатии, и иногда кажется, что это последний раунд переговоров перед большой войной

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.