«Міської влади сьогодні у Києві немає» - депутат Блоку Віталія Кличка Іван Плачков
- Подробиці
- Опубліковано 30.04.2009 13:12
-
Автор: Конфлікти і закони
- Переглядів: 4553
Хоча сьогодні подача газу вже відновлена, у «Київенерго» не виключають повторення таких ситуацій, адже борги нікуди не зникають.
Те, що ситуація у житлово-комунальній сфері близька до колапсу, свідчить той факт, що кияни можуть залишитися не лише без гарячої, але й без холодної води. У «Київводоканалі» прямо попередили - якщо найближчим часом не почнеться перекладання каналізаційно-водопровідної мережі з будь-яких джерел фінансування, місту загрожує техногенна катастрофа.
Власних коштів на капітальний ремонт у «Київводоканалу» немає, а бюджетне фінансування з боку міста відсутнє. Щоб зрозуміти масштаби можливої катастрофи, вистачить простої арифметики: з 4,1 тисячі км водопровідних мереж міста повністю зношеними є 20%, тобто 820 км, а «Київводоканал» за рахунок власних ресурсів щорічно перекладає лише 30 км. Крім того, повністю зношеними є 46% каналізаційних мереж.
Все це свідчить про одне – міської влади сьогодні у місті немає. Ті люди, які випадково опинилися у найвищих кабінетах столичної мерії, мають зовсім інші пріоритети своєї діяльності. І комфорт киян до цих пріоритетів не входить.
Найцікавіше у цій історії те, що ще у 2004 році для проведення єдиної та скоординованої політики розвитку комунальної інфраструктури Києва у сфері газопостачання, постачання електричної та теплової енергії, водопостачання та водовідведення, підвищення якості комунальних послуг населенню було прийнято рішення про створення закритого акціонерного товариства «Компанія «Київенергохолдинг».
Фактично «Київенергохолдинг» було створено вже у 2006 році і його співзасновниками виступили Київська міська рада та 2 кіпрські компанії: «Денсек ЛТД» та «Зарова ЛТД». Частка міськради у статутному капіталі товариства (61% акцій «Київенергохолдингу») була сформована за рахунок пакетів акцій «Київодоканалу» (67%), «Київгазу» (60% 1 акція) та «Київенерго» (12,73%). Але замість скоординованого розвитку енергокомплексу міста, Київ сьогодні має постійні суперечки між цими трьома підприємствами, зростання взаємних боргів, низьку якість комунальних послуг для киян.
Виникає запитання – для чого ж тоді «Київенергохолдинг»? Чи не краще повернути акції трьох підприємств в управління Київської міської ради, адже вони були власністю територіальної громади?
Однак мої численні депутатські запити на адресу Леоніда Черновецького, Генпрокурора, міністра внутрішніх справ та голови СБУ поки-що не змогли проламати стіну, збудовану оточенням нинішнього мера навколо діяльності «Київенергохолдингу».
На просте запитання - чи залишаються акції Київіенерго, Київгазу та Київводоканалу, передані до статутного фонду Київрадою, у власності Київенергохолдингу ? - і голова наглядової ради товариства А.Чуб (він же - начальник управління комунальної власності КМДА), і голова правління товариства Ю.Бондар (він же - депутат Київради від ГАК), відповідати відмовляються.
Натомість, кожен, хто зайде на сайт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, може переконатися, що у переліку власників 10 та більше відсотків акцій «Київенерго» немає «Київенергохолдингу». Це може означати лише одне – 12,73% акцій «Київенерго», що раніше були у комунальній власності, продані.
Коли це було зроблено, ми поки-що не знаємо. Цю справу зараз вивчає київська прокуратура. Однак мені вдалося дізнатися, що у 2007 року «Київенергохолдинг» придбав 1 (одну !!!) акцію «Київенерго» у ТОВ «ФК «Донбас» (м. Донецьк). Зараз Блок Кличка за допомогою прокуратури, СБУ та МВС з’ясовує, для чого це було зроблено. Звичайно, посилити свій вплив на управління «Київенерго» купівлею однієї акції не можна, однак можна відповідати на всі депутатські запити, що «Київенергохолдинг» залишається серед акціонерів Київенерго. Ну, а яким пакетом він володіє, справа другорядна.
Ось лише один приклад, як киян позбавляють їхньої власності. Цей пакет акцій у 2004 році було оцінено у більш ніж 77 мільйонів гривень. Для мене епізод з акціями «Київенерго» особливо неприємний і болючий. Для того, щоб вони наприкінці 90-х років були передані з державної у комунальну власність, мені довелося витримати не одну битву, переконуючи уряд та ФДМУ, що місто повинно мати свою частку в управлінні таким стратегічним підприємством, як «Київенерго». Ще більше зусиль довелося докласти, щоб з державної у комунальну власність були передані ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 та теплові магістральні мережі для створення єдиного енергокомплексу, за для безперебійного забезпечення киян електричною та тепловою енергією.
А сьогодні, завдяки діяльності мера Черновецького та його оточення, громада, навпаки, втрачає свою власність, а сотні мільйонів гривень йдуть повз міський бюджет. В обмін на це кияни отримують низькоякісні комунальні послуги, гречані пайки та мільярдні борги, які потрібно буде повертати за рахунок бюджетів наступних років. Що це, як не проїдання нашого майбутнього?
Також з цієї категорії...
У ГПУ заступника Генерального прокурора...
25 мар. 2015 г.
Провайдер «Адамант» хочет подать в...
27 янв. 2016 г.
Гонтарева брала участь у багатьох...
28 июн. 2018 г.
Набираючі популярність...
Матч Ліги Європи у Амстердамі...
8 нояб. 2024 г.
Життя українців для Зеленського не...
24 нояб. 2024 г.
У Києві затримали 19-річного юнака,...
30 дек. 2024 г.
Останні новини
10.01.2025 09:50
Без кодекса в голові10.01.2025 09:18
1830 москалів подохло минулої доби на українській землі09.01.2025 07:42
1430 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі