У Києві пройде акція «За заборону видобутку сланцевого газу на території України»

slantseviy gaz

 
21 вересня о 13:00 під стінами Міністерства екології та природних ресурсів України (вул. Урицького, 35) пройде театралізована акція «За заборону вторгнення нафтогазових корпорацій «Shell» і «Chevron» на територію України».


Учасники акції у формі перформенсу висловлять ставлення української громадськості до видобутку сланцевого газу, який є шкідливим для довкілля та нав’язується всім нам великими корпораціями.

Акція відбудеться в рамках – Глобального дня проти фрекінгу (Global anti-fracking day), що проходитиме 22 вересня і буде проявлятися в акціях протесту проти видобутку сланцевого газу по всьому світу. Акції підтримає рух «Артисти проти фрекінгу», який вимагає заборонити видобуток сланцевого газу.

Рух заснований вдовою Джона Леннона Йоко Оно і його сином Шоном Ленноном. Членами коаліції також є музиканти Пол Маккартні та Рінго Старр, співачка Lady Gaga, актори Ума Турман, Алек Болдуїн та інші всесвітньо відомі особистості.

Метою проведення акцій протесту є привернення уваги до проблеми фрекінгу, технології видобутку сланцевого газу, за якої проводиться гідророзрив пластів. Наслідком чого є забруднення підземних вод і мікроземлетруси, повідомляє прес-служба Української Молодіжної Кліматичної Асоціації.

Довідкова інформація:

Сланцевий газ (англ. natural shale gas) – альтернативний природний газ, що видобувається зі сланцю, складається переважно з метану.

Для його видобутку використовують горизонтальне буріння і гідророзрив пласту (англ. hydraulic fracturing). Однак розробка сланцевого газу може призвести до погіршення та руйнування довкілля внаслідок буріння, облаштування родовищ, доріг, трубопроводів та іншого газового обладнання, потрапляння хімічних речовин до ґрунтових вод. Відповідно, страждатимуть і мешканці районів, у яких видобуватиметься сланцевий газ.

Видобуток призведе до прямого порушення земель, знищення рослинного та тваринного світу (деградації та руйнування) потужностями з розробки сланцевого газу.

Про ці факти йдеться у тому числі й в офіційних документах уряду США – наприклад, доповіді Агентства США з міжнародного розвитку від 1 травня 2012 р. «Сланцевий газ в Україні. Том ІІ. Екологічна і нормативно-правова оцінка».

Незважаючи на оцінки експертів, представники корпорацій «Shell» і «Chevron», а також Міністерства екології, запевняють, що видобуток сланцевого газу буде безпечним для природи і мешканців районів, у яких він проходитиме. При цьому широкій громадськості не надаються матеріали про всі загрози крекінгу та видобутку сланцевого газу. Низька інформованість населення є прямим порушенням їх конституційних прав на вільний доступ до інформації.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.