Президента і СБУ пікетуватимуть у справі Развозжаєва

ap

 
У суботу, 27 жовтня, о 12.00, представники громадських, студентських, правозахисних та профспілкових організацій пікетуватимуть головний офіс Служби безпеки України (вул. Володимирська, 33) на знак протесту проти брутального викрадення російського опозиційного політика, члена ради «Лівого Фронту» Леоніда Развозжаєва, яке було скоєне у місті Києві 19 жовтня 2012 року. По закінченню акції її учасники пройдуть пішою ходою до Адміністрації Президента України, аби передати петицію із вимогами невідкладно відреагувати на справу викрадення Развозжаєва.


З численних повідомлень у засобах масової інформації, у тому числі з інтерв’ю Леоніда Развозжаєва, можна зробити висновок, що до його викрадення були причетні спецслужби Російської Федерації, які й здійснили його перевезення до Москви. Незалежно від того, сталося це викрадення людини за сприяння українських органів чи було наслідком нездатності відповідних служб запобігти діяльності іноземних агентів на території України, цей випадок є підтвердженням глибокої кризи в організації діяльності органів влади, відповідальних за забезпечення демократичного ладу в Україні. Цей випадок є тривожним сигналом неспроможності органів влади забезпечувати безпеку і правовий порядок на її території.

Слід зазначити, що це є не першим випадком викрадення людини на території України. На початку 2011 року на території України було викрадено палестинського інженера Абу-Сісі, який згодом опинився у ізраїльській тюрмі. Обставинам цього випадку так і не було надано задовільних роз’яснень з боку офіційної влади.

Низка цих ганебних подій свідчить про відсутність достатньої компетентності у керівників силових відомств України, що мала би здатність підтримувати на належному рівні безпеку в країні.

Учасники акції протесту вимагають:

Від Президента України – відсторонити від посади Голову Служби безпеки, Голову Прикордонної служби України до з’ясування обставин викрадення Леоніда Развозжаєва та вирішення питання про можливу причетність українських силових відомств до цього викрадення;

Від Верховної Ради України – розпочати парламентське розслідування подій, пов’язаних з викраденням Леоніда Развозжаєва;

Від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – терміново відкрити провадження у справі щодо викрадення Леоніда Развозжаєва;

Від Генеральної прокуратури України – негайно провести повне розслідування обставин викрадення та опублікувати його результати;

Від Міністерства закордонних справ України – звернутися до Російської Федерації за роз’ясненнями щодо заяв представників російської влади про причетність російських спецслужб до викрадення; заявити ноту протесту, якою вимагати пояснення правових підстав для дій російських спецслужб на території України та припинення дій, які порушують державний суверенітет України.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.