​82 роки тому Радянський Союз здійснив агресію проти Польщі

«Агресія Радянського Союзу проти Другої Польської Республіки у вересні 1939 року була доповненням злочинної політики Сталіна щодо Польщі», - каже президент Інституту національної пам’яті Кароль Навроцький. 82 роки тому, 17 вересня 1939 року, Червона Армія вступила на східні території тодішньої Польської держави. Таким чином, були реалізовані положення таємного протоколу пакту Ріббентропа-Молотова, в якому Німеччина та СРСР поділили між собою сфери свого впливу. Наслідком союзу між Гітлером і Сталіним став поділ Польщі, яка була самотньою в боротьбі, яку часто називають четвертим поділом Польщі, повідомляє Польське радіо.


Кароль Навроцький нагадує, що лідер Радянського Союзу Йосип Сталін із середини 1930-х років проводив політику, спрямовану на винищення поляків. «17 вересня - одна з найтрагічніших дат в польській історії, вона стала певним наслідком злочинної комуністичної системи. 17 вересня означало окупацію понад половини території довоєнної Польщі, яка була відібрана внаслідок гітлерівської угоди зі Сталіним і здійснена 1-17 вересня 1839 року», - сказав президент Інституту.

Президент Навроцький нагадує, що після того, як Червона Армія увійшла на східні території Другої Польської Республіки, почалися випробування поляків, які там проживали. «Наслідком 17 вересня стало вбивство польських офіцерів, і не лише офіцерів у межах катинського злочину. З іншого боку, почалася депортація поляків у далекі регіони Сибіру та Казахстану. Чотири наступні депортації призвели, що сім'ї тих офіцерів, тих солдатів і тих поліцейських, яких жорстоко вбили в Катині, відправили на рубежі Радянського Союзу».

Кароль Навроцький також нагадує, що агресія Радянського Союзу розпочала поневолення Польщі протягом наступних десятиліть. «Ми говоримо про совєтську окупацію східних територій у Другій Польській Республіці, з одного боку, але з іншого боку, про тоталітарну систему, яка почала панувати в Польщі протягом наступних 50 років. Не слід забувати, що Друга світова війна - угода Гітлера зі Сталіним і те, що 1 та 17 вересня 1939 року Польщу поневолили на чергові 50 років, тому що 1945 рік не був кінцем війни для поляків», - пояснює історик.

Сьогодні у Варшаві вшанують жертв совєтського терору. До 82-х роковин агресії Радянського Союзу проти Польщі відбудеться урочиста церемонія вшанування перед пам’ятником загиблим і вбитим на Сході.

У 82-і роковини агресії СРСР прапори із чорною стрічкою вивісили сьогодні на будівлі Постійного представництва Польщі в Європейському Союзі у Брюсселі. «Вшановуємо усіх жертв Другої світової війни», - поінформували польські дипломати в Твіттері.

17 вересня 1939 року Польща була розділена на дві частини - німецьку та радянську. І Третій рейх, і Радянський Союз, окрім територіального завоювання Польщі, знищували інтелігенцію та поступово знищували польський народ.

Після нападу Радянський Союз окупував територію Польщі площею приблизно 200 тис. квадратних кілометрів, на якій проживало приблизно 13 мільйонів людей. Серед них було приблизно 5 мільйонів поляків, решта - українці, білоруси та євреї.

Фото Wikimedia Commons



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 грудня обговорив останні новини довкола війни росії проти України

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.