Столична прокуратура реабілітувала п’ятьох репресованих священиків УГКЦ
- Подробиці
- Опубліковано 03.11.2015 16:30
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2322
Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі прокуратури Києва.




Так, до столичної прокуратури надійшло звернення від Інституту Історії Церкви, Українського католицького університету та Місії постуляції святих УГКЦ щодо реабілітації двох єпископів та трьох греко-католицьких священиків Перемиської єпархії, засуджених у 1947 році за обвинуваченням у проведенні активної антирадянської націоналістичної роботи.
Вивчивши архівну кримінальну справу, а також вирок Військового трибуналу військ МВС України від 16.04.1947, на підставі якого п'ятеро представників духовенства були засуджені до тривалих термінів ув'язнення, прокурором встановлено відсутність доказів їхньої провини в інкримінованих злочинах.
Таким чином, вказані особи підпадають під дію ст.1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» від 17.04.1991, у зв’язку з чим прийнято рішення про їх реабілітацію.
Докладніше про це читайте на сайті «Українського католицького університету» за посиланням http://ucu.edu.ua/news/29010/.
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
15.06.2026 10:55
Збито та подавлено 632 цілі: 50 ракет та 582 ворожі БпЛА15.06.2026 10:46
1320 москалів подохло минулої доби на українськй землі14.06.2026 12:23
Венесуела підтвердила ліквідацію лідера банди Tren de Aragua14.06.2026 10:01
Збито та подавлено 91 ворожий БпЛАВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 15 червня


Коментарі