Столична прокуратура реабілітувала п’ятьох репресованих священиків УГКЦ

ucu1

 
Прокуратурою міста Києва прийнято рішення про реабілітацію єпископів Перемиської єпархії Греко-Католицької Церкви Йосафата Коциловського і Григорія Лакоти, а також трьох священиків Миколи Грицеляка, Івана Кузича та Романа Решетила, які за радянських часів стали жертвами політичних репресій.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі прокуратури Києва.

usu2

usu3

usu4

usu5

Так, до столичної прокуратури надійшло звернення від Інституту Історії Церкви, Українського католицького університету та Місії постуляції святих УГКЦ щодо реабілітації двох єпископів та трьох греко-католицьких священиків Перемиської єпархії, засуджених у 1947 році за обвинуваченням у проведенні активної антирадянської націоналістичної роботи.

Вивчивши архівну кримінальну справу, а також вирок Військового трибуналу військ МВС України від 16.04.1947, на підставі якого п'ятеро представників духовенства були засуджені до тривалих термінів ув'язнення, прокурором встановлено відсутність доказів їхньої провини в інкримінованих злочинах.

Таким чином, вказані особи підпадають під дію ст.1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» від 17.04.1991, у зв’язку з чим прийнято рішення про їх реабілітацію.

Докладніше про це читайте на сайті «Українського католицького університету» за посиланням http://ucu.edu.ua/news/29010/.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.