У Лондоні пройде засідання коронерського суду у справі Литвиненка

litvinenko sud

 
У будівлі Високого суду британської столиці пройде чергове попереднє засідання коронерського розслідування по так званій "справі Литвиненка". Головуючий суддя-коронер Роберт Оуен призначив слухання для продовження підготовки до основного процесу дізнання. Коронеру необхідно визначити, що і як йому доведеться на ньому розслідувати, зважаючи на низку принципових рішень британської влади.


"Коронер заслухає пропозиції, що стосуються спектру коронерського розслідування, у світлі його рішення від 17 травня за клопотанням про нерозкриття секретної інформації для захисту суспільних інтересів (поданою главою МЗС Великобританії Вільямом Хейгом в лютому - прим. ред.), а також після винесеного в середу вердикту лондонського Високого суду (за наглядової скарги Хейга на рішення Оуена від 17 травня)", - повідомив журналістам представник дізнання.

Троє суддів Високого суду задовольнили 27 листопада апеляцію Хейга на ту частину рішення Оуена від 17 травня, в якій коронер не підтримав низку вимог запиту міністра, який курує роботу спецслужб країни. Згідно позиції уряду, вираженої в запитах глави Форін офісу, публічний розгляд цих матеріалів може завдати шкоди національній безпеці Великобританії. Оуен після свого травневого рішення домагався розсекречення частини відомостей по справі.

Оголошуючи про травневе рішення за клопотанням міністра, коронер заявив про фактичне виключення з розгляду гіпотези про причетність російської держави до смерті Литвиненка і питання про те, чи могла британська влада запобігти його загибелі". Підтримавши за багатьма пунктами запит Хейга, в травні Оуен зазначав, що йому свого часу доведеться переглядати список питань для вивчення на дізнанні", - нагадав співробітник суду, коментуючи порядок денний сьогоднішнього засідання.

У червні, наполягаючи на необхідності враховувати деякі дані з конфіденційного списку, коронер запропонував владі замінити дізнання форматом публічного розслідування, при якому, вказував він, були б можливі закриті засідання. "Слухання 29 листопада покликані сприяти серу Роберту у підготовці дізнання в світлі того, що публічного розслідування не буде", - констатували в суді. Рішення не проводити його замість дізнання було прийнято британським МВС в липні.

Глава МВС Тереза Мей відмовилася тоді проводити запропоноване публічне розслідування і наполягла на тому, щоб до кінця було доведено коронерський розгляд, незважаючи на сигнали Оуена, що за існуючих умов воно може втратити сенс. Тим часом вдова Литвиненка на початку осені виступила з наглядовою скаргою на рішення британського МВС не проводити публічне розслідування. Після рішення по апеляції Хейга очікується вердикт за скаргою Марини Литвиненко.

Олександр Литвиненко помер у Лондоні 23 листопада 2006 року. За даними експертизи, це сталося через отруєння радіоактивним полонієм. Обставини його смерті досі не встановлені і викликають суперечки. По англійському праву, обставини смерті людини, які викликають підозри, розглядає спеціальний орган - коронерський суд. Його завдання - встановити, чи носила смерть кримінальний характер. У разі позитивної відповіді справа передається до звичайного суду.

Коронерське розслідування за фактом смерті Литвиненка було відкрите 30 листопада 2006 року, але одразу було відкладено до завершення процедур поліцейського розслідування. Повномасштабне дізнання згодом не раз переносилося, в даний час нова дата відкриття процесу не призначена. До відстрочень призводили юридичні розгляди з питань спектра розслідування, розкриття та надання документів та свідчень свідків.

На Коронерських слуханнях юристи вдови покійного визнали, що на момент смерті Литвиненко співпрацював зі спецслужбами Великобританії та Іспанії, повідомляє ІТАР-ТАСС.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Унаслідок ворожого вогню двоє наших героїв отримали поранення, несумісні з життям. Окрім цього, четверо воїнів були поранені, ще один оборонець отримав бойове травмування

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2019.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.