​Полковника запасу, який добровільно повідомив про свій зв'язок з представниками іноземної спецслужби, суд звільнив від кримінальної відповідальності

Суддею Хмельницького міськрайонного суду задоволено клопотання прокурора та звільнено від кримінальної відповідальності полковника запасу, 1964 року народження, від кримінальної відповідальності на підставі частини другої статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) у зв’язку із добровільним повідомленням органів державної влади України про вчинене ним кримінальне правопорушення.


Про це повідомляє «Судова влада України» з посиланням на прес-службу суду.

Так, судом було встановлено, що з 1991 по 1997 роки чоловік проходив військову службу в ракетній дивізії Збройних Сил України, а з 1997 по 2015 роки проходив військову службу в органах Державної прикордонної служби України.

При вступі на військову службу чоловік прийняв Військову присягу, згідно якої урочисто присягнув Українському народові завжди бути йому вірним і відданим, обороняти Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, накази командирів, неухильно додержуватись Конституції України та законів України, зберігати державну таємницю, виконувати свої обов’язки в інтересах співвітчизників.

У 2015 році військовослужбовець звільнився з військової служби в запас Збройних Сил України у військовому званні «полковник запасу».

У вересні 2018 року, з метою відвідування матері, виїхав з території України до Краснодарського краю російської федерації.

Прибувши до міста, де проживає мати, чоловік по телефону отримав запрошення невстановленого співробітника відділу контррозвідки управління федеральної служби безпеки російської федерації по Краснодарському краю прибути для проведення бесіди на вказані години за певною адресою, на що дав свою добровільну згоду.

По прибуттю «на запрошення» співробітник відділу контррозвідки уфсб росії по Краснодарському краю запропонував йому здійснювати діяльність, спрямовану на надання допомоги іноземній організації – федеральній службі безпеки російської федерації, в проведенні підривної діяльності на території України з метою завдання шкоди обороноздатності, державній та інформаційній безпеці України.

У подальшому полковник запасу надав співробітнику іноземної спеціальної служби усне зобов'язання про збереження у таємниці факту співробітництва та відомостей, що стануть йому відомі у процесі його здійснення.

По поверненню на територію України чоловік, усвідомлюючи можливість доведення особливо тяжкого злочину до кінця та маючи можливість це зробити, проігнорував завдання, які були надані йому представником фсб рф, не вчинивши на виконання злочинного завдання іноземної організації ніяких дій, і добровільно повідомив органам державної влади України про свій зв'язок з представниками іноземної спецслужби та про отримане завдання.

У судовому засіданні чоловік повідомив, що проігнорував завдання, які були надані йому представником фсб рф, не вчинивши на виконання злочинного завдання іноземної організації ніяких дій, і добровільно повідомив органам державної влади України про свій зв'язок з представниками іноземної спецслужби та про отримане завдання.

Звільняючи військового від покарання, суд послався на положення частини другої статті 111 Кримінального кодексу України, відповідно до якої звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання.

Ухвала чинності не набрала та може бути оскаржена сторонами протягом семи днів.

Тож, керуючись нормами Кримінального кодексу України, суд звільнив полковника запасу від кримінальної відповідальності та закрив кримінальне провадження.

Фото court.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.